Прикарпатські пластуни провели святковий концерт

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У неділю, 22 квітня, в приміщенні Івано-Франківського обласного академічного музично-драматичного теату ім. І. Франка пластуни зі всієї області зі своїми батьки та друзями зібрались з нагоди 100-річчя від дня складання першої пластової присяги.

  Розпочинався концерт пластової творчості з відкриттям завіс під барабанний дріб чотирьох пластунок, після цього на сцені виступав пластовий хор з Рогатина, що виконали традиційну співану молитву та Гімн Пласту. Опісля з вітальним словом зі сцени до присутніх звернулись голова Обласної держаної адміністрації – Михайло Вишиванюк та голова Обласної ради – Олександра Сич. Вони висловили свої подяки українським скаутам за значний внесок у виховання підростаючої молоді Івано-Франківщини та пообіцяли, що і надалі підтримуватимуть розвиток організації.

  Згодом на сцені з’явився спеціально запрошений гість, один з найвідоміших українських економістів, радник перших трьох українських президентів, меценат і пластун – Богдан Гаврилишин. Гостя зал вітав гучними оплесками навстоячи. Гаврилишин привітав пластунів з ювілеєм і розповів про свій перший пройдений табір на Івано-Франківщині у 30-х роках минулого століття та поділився спогадами про особисту зустріч з митрополитом Андреєм Шептицьким.

  Також на сцену вийшли всі голови Пласту в Івано-Франківську за 22 роки з часу відновлення організації – кожен зміг сказати кілька вітальних слів від себе присутнім. Далі виступали і наймолодші пластуни новаки та пластуни пташата. Вони розказували присутнім віршики та співали пісні про свої пригоди під час пластових мандрівок.

  В концерті брали участь не тільки скаути, але й друзі організації. Два танцювально-акробатичні номери для присутніх презентував вже загально відомий в Україні колектив «Vertical Limited». Потім на сцені з’явився пластовий бард Андрій Винницький з друзями-музикантами. Вони виконали 4 композиції, одну з яких автор спеціально написав до столітнього ювілею.

  А далі разом з публікою співав вокаліст відомого українського гурту «Плач Єремії» – Тарас Чубай. Особливістю його виступу було те, що під час виконання пластової пісні «Гей-гу! Гей-га!» молодий художник Юрко Писар під ритм музичних акордів за кілька хвилин створив портрет головнокомандувача УПА, пластуна – Романа Шухевича.

  Завершилось двохгодинне свято виходом на сцену пластових прапороносців під виконання хору Гімну Закарпатських пластунів.

   

  (Visited 39 times, 1 visits today)
 • 180x150