
5 лютого о 10:00 прикарпатські рятувальники провели семінар, метою якого було пояснити журналістам та населенню порядок дій при виникненні надзвичайних ситуацій. На семінарі розповіли про різні загрози – тероризм, вибухонебезпечні предмети, артобстріл, описали оптимальнії дії при звучанні сигналів оповіщення, а також показали різні типи боєприпасів, що можуть становити загрозу для людей.
"Сьогодні ми проводим методичне навчання щодо підготовки населення до дій в умовах надзвичайних ситуацій. Жителі нашої області повинні бути готові до виникнення НС будь-якого характеру. Більшість населення нашої області за лічені хвилини буде оповіщена в разі виникнення НС. В області діють захисні споруди, які можуть захистити населення. А взагалі – завжди варто мати "тривожний чемоданчик", до складу якого повинні ввійти медикаменти, ліхтар, радіоприймач, запас води та їжі, інші необхідні речі. Такі чемоданчики повинні бути як в дорослих, так і в дітей", – розповів Євген Піндос, в.о. начальника курсів удосконалення керівних кадрів.
"Боєприпаси, які іноді знаходять люди, є дуже небезпечними. Серед них є інженерні боєприпаси – міни різного типу, артилерійські снаряди, мінометні міни, гранати та інші. При виявленні будь-якого предмету категорично забороняється брати їх в руки, розбирати їх, кидати в полум’я. У нас була ситуація: батько та два сини знайшли старий боєприпас та застосували болгарку, щоб його розрізати. Вони там і залишились – по шматочкам, ми довго їх збирали…Якщо ви знайшли подібний боєприпас, викличте спеціальну групу за телефоном 101", – зазначив Олександр Данилевич, начальник відділення групи розмінування, капітан служби цивільного захисту.
Потрапивши під стрілянину, вам необхідно:
- лягти на землю
- не виглядати у вікно
- знайти будь-яке надійне укриття
Ставши заручниками:
- підкоряйтеся наказам терористів, не провокуйте їх
- поводьтесь гідно, не принижуйтесь
- дітей розташуйте в найвіддаленішому місці
- не розпочинайте із ними політичних чи релігійних дискусій
Якщо ви знайшли вибухонебезпечний предмет:
- не чіпайте його ніяким чином
- повідомте оперативно-рятувальну службу за телефоном 101
- відгородіть знахідку та нікого не пускайте до неї
Якщо ви потрапили під артилерійський обстріл:
- знайдіть укриття – будь-яке заглиблення в землі, міцна бетонна конструкція і таке інше
- при відсутності укриття падайте на землю та закривайти руками голову
- осколки більшості снарядів летять на висоті 40 см і вище над землею
- не панікуйте, артобстріл не триває вічно – рахуйте вибухи, більше 100 практично ніколи не буває