Прикарпатських кандидатів у народні депутати спіймали на фальстарті

 • 180x150
 • Опубліковано:

  За спостереженнями ОПОРИ, в Івано-Франківській області щонайменше 8 кандидатів розпочали активно нагадувати про себе виборцям задовго до того, як ЦВК офіційно зареєструвала їх кандидатами у народні депутати України.

  У виборчому окрузі No 83 (центр – Івано-Франківськ) було розміщено низку білбордів та плакатів із зображенням висуванця від ВО «Свобода» Андрія Грималюка. Його конкурент по округу, позафракційний надреп, висуванець від Блоку Петра Порошенка Олександр Шевченко задовго до моменту реєстрації у ЦВК почав активну діяльність у інформаційному просторі. У місцевих ЗМІ ще на початку вересня з’явилась низка інформаційних матеріалів з ознаками «джинси», які спрямовані на формування позитивного іміджу кандидата та підвищення його впізнаваності. Крім того, почастішала присутність Шевченка на публічних заходах, а благодійні ініціативи тоді ще потенційного мажоритарника мали широкий інформаційний супровід.

  У виборчому окрузі No86 (центр – Долина) білборди з прізвищем кандидата Василя Бартківа з’явилися раніше, ніж кандидата зареєструвала Центральна виборча комісія. В межах виборчого округу помічено низку білбордів з рекламою благодійної ініціативи «Народний військовий штаб», які містили прізвище кандидата.

  Спостерігачі ОПОРИ зафіксували масове поширення друкованих інформаційних матеріалів відімені кандидата, позафракційного народного депутата Юрія Дерев’янка у 87-му виборчому окрузі (центр – Надвірна) під назвою «Звіт народного депутата». Матеріали з логотипом партії «Воля», яка висунула Дерев’янка кандидатом у нардепи, інформували виборців як про парламентську діяльність кандидата, так і про надану ним фінансову або матеріально-технічну допомогу для потреб установ у межах округу.

  У 88 виборчому окрузі (центр – Коломия) кандидатів, які розпочали виборчу кампанію з фальстарту, виявилось найбільше. В окрузі зафіксовано розміщення інформаційних матеріалів на носіях зовнішньої реклами, які містили прізвища нині кандидатів Юрія Овчаренка (Блок Петра Порошенка) та самовисуванця Юрія Романюка, а також прізвище і зображення кандидата Юрія Тимошенка (Народний фронт). Задовго до дня набуття статусу кандидата у Народні депутати активізував свою діяльність також самовисуванець Олександр Доній, народний депутат, з 2014 року член депутатської групи “Суверенна європейська Україна”. Доній організовував зустрічі з виборцями, під час яких звітував про свою роботу в парламенті. Крім того, кандидат був інформаційно-активним як член громадської ініціативи «Друзі батальйону «Айдар».

  «Фальстартом у веденні агітації ми вважаємо розміщення візуальної продукції на носіях зовнішньої реклами, яка містить прізвище кандидата або його зображення, поширення друкованої інформаційної продукції з такими ж ознаками, яке відбулося раніше дозволеного для агітації терміну, – роз’яснює Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА на Івано-Франківщині. –

  Також агітаційним фальстартом ми вважаємо розміщення інформаційних матеріалів у ЗМІ, які містять ознаки «джинси» та спрямовані на підвищення впізнаваності та створення позитивного іміджу кандидата, а також різке зростання кількості публічних заходів за участю кандидата чи за його ініціативи, організованих раніше терміну, передбаченого статею 70, Закону України «Про вибори народних депутатів України».

  Агітаційний фальстарт формально не є порушенням виборчого законодавства, але ОПОРА це класифікує як порушення принципу конкурентної боротьби, – наголошує Маруняк. 

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150