Релікварій святого Пантелеймона відтепер у краєзнавчому музеї Івано-Франківська

 • 180x150
 • Опубліковано:

   25 грудня о 15:00 в краєзнавчому музеї Івано-Франківська відбулось урочисте відкриття сакральної виставки, ядром якої є унікальний предмет – релікварій святого Пантелеймона. Серед експонатів також представлено близько десяти ікон, створених, вочевидь, в один період із релікварієм. На відкриття виставки завітав Олег Гончарук, голова Івано-Франківської ОДА, а також духовенство області.

  Релікварій святого Пантелеймона – скринька-мощівник, виготовлена грецькими монахами в 1749 або 1889 році (напис на скриньці ще не розшифрували остаточно). Він кілька десятиліть знаходився у сховищах музею, де і був недавно знайдений реставраторами. Сам же святий Пантелеймон був відомим цілителем та покровителем військових. Цей факт підштовхнув організаторів проекту присвятити цьогорічну виставку допомозі українським воякам, які зараз воюють на Сході, та встановити скриньку для збору пожертв на потреби наших бійців.

  "Ми чекаємо на розшифровку напису на торці скриньки. У нас є домовленість з людьми, які проводять це дослідження. Саму ж реставрацію релікварію ми проводитимемо у Франківську, я нещодавно отримав атестацію і зможу зробити її дуже фахово. Реставраційні заходи проводяться саме тут, щоб не пошкодити цей цінний об’єкт при перевезенні. В нас є певні проблеми в реставраційній майстерні, фінансування є недостатнім для наших потреб. Але ми намагаємось робити все, що можемо для збереження подібних історичних цінностей", – розповів Валерій Твердохліб, завідувач відділу реставрації Івано-Франківського краєзнавчого музею.

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150