Річниця бригади тактичної авіації: були і польоти, і віражі, і навіть бої … на мечах

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Урочистий марш парадних коробок, польоти літаків, круті віражі і навіть справжні бої. Словом, усе, без чого пересічний українець не уявляє собі поняття «військова авіація», увібрали в себе урочистості з нагоди 71-ї річниці з дня створення 114-ї івано-Франківської Таллінської бригади тактичної авіації або сухо по-військовому – військової частини А 1349, які відбулись сьогодні на Івано-Франківському летовищі.

  Щоправда, замість бойових винищувачів в небі над аеродромом кружляли виготовлені учнями Обласного центру дитячої технічної творчості авіамоделі; круті віражі замість уславлених пілотів МіГ-29 виписували водії спортивних «хонд» з Івано-Франківського автоклубу, а в учбових боях замість ракет і гарматних снарядів «ворожі» цілі вражали … мечі і сокири середньовічних лицарів та вікінгів з місцевого воєнно-історичного клубу «Чортополох».

  Не можна сказати, що літаки-винищувачі зовсім не брали участі у святі. Два представники різних модифікацій грізного МіГ-29: одномісний бойовий МіГ-29Б пілотажної групи «Українські соколи» та двохмісний навчально-бойовий МіГ-29УБ були виставлені на показ гостям урочистостей на радість численній дітворі, яка аж пищала від радості від можливості посидіти і навіть сфотографуватись у кабіні справжнього бойового літака.

  У складних умовах постійного недофінансування використання бойових літаків для показових польотів – занадто дороге задоволення, бо ж кожен зайвий літр гасу принесе набагато більше користі, якщо його використати для бойової підготовки пілотів. І ця підготовка дає свої результати. Як зазначив у святковій промові командир 114-ї бригади полковник Сергій Биховець, цьогоріч івано-франківські авіатори показали високі результати під час циклу навчань льотчиків-винищувачів «Безпечне небо-2011», в тому числі, щонайголовніше, виявили неабиякі навички ведення повітряного бою та перехоплення повітряних цілей на низьких висотах, а відтак Україна може спати спокійно, коли в її небі чергують військовики з Івано-Франківська.

  Саме тому під час сьогоднішнього урочистого шикування чимало військовослужбовців в/ч А 1349 отримали заслужені нагороди, а проходячи урочистим маршем повз численних гостей, вояки гордо тримали голову високо піднятою.

  Виступи ж лицарів з «Чортополоху», автогонщиків та авіамоделістів лишень в черговий раз засвідчили, що, не дивлячись ні на що, народ і армія все-таки єдині і цей народ завжди готовий прийти на допомогу своїй армії у скрутній ситуації, при тій, звісно, умові, що коли стане вже зовсім погано, військові все-таки прийдуть на допомогу йому самому.

  Святкувати ж сьогодні було що. Саме 71 рік тому, 24 вересня 1940 року, було створено 159-й винищувальний авіаційний полк – військову частину, яка стала базою для створення нинішньої бригади, частину, яка пройшовши чималий бойовий шлях від перших днів війни до сьогодення, здатна, як стверджує офіцер відділення виховної роботи бригади капітан Іван Бондарєв, виконувати на високому професійному поставлені завдання із захисту повітряного простору нашої держави.

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150