Ростислав Чопик презентував збірку есеїв “Менталітети”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   5 грудня о 18:00 в книгарні "Є" відбулась презентація збірки есеїв "Менталітети" львівського культуролога і літературознавця Ростислава Чопика. Модератором був відомий поет Іван Ципердюк. Книга була видана в Києві Українською видавничою спілкою імені Юрія Липи.

  У яскравому розмаїтті культурних феноменів, історичних колізій, побутових курйозів, задавнених таємниць автор віднаходить сюжети, де головним героєм виступає саме він, менталітет, – і з’ясовує те, що без нього з’ясувати було би неможливо. У книзі переплітаються теми творчості Айвазовського, міфічного Всесвітнього Потопу, від яких автор поступово переходить до таких етносів, як вірмени, татари та росіяни.

  "Книга є цікавою, як саме життя. Вона була задумана і писалася ще в домайданний період, але дивним чином увібрала в себе пояснення і відповіді на всі ті питання, які хвилюють нас зараз. Всі есеї об’єднані єдиною наскрізною темою, єдиною нотою. Що робить нас такими, якими ми є? Як склався наш український менталітет? Які загальнолюдські джерела його живлять? Саме на ці питання дає відповідь автор. Ростислав нічого в житті не бачить випадково. Він все нанизує на єдину вервицю та складає в єдине ціле", – розпочав презентацію Іван Ципердюк.

  "Одним із моїх духовних натхненників є Григорій Сковорода. Він – як ніжка циркуля, навколо якої крутиться українська духовна традиція. Цю книгу пронизує ідея ментальної єдності українців. Я писав ці есе в основному після морських прогулянок та гірських походів. Саме в цих умовах мені найліпше медитується, створюється відповідний настрій. Обкладинка теж задумана не випадково – на ній зображені перепливаючі одне в інше море (а саме – марина Айвазовського "Серед хвиль") та гори. Також доречною буде алюзія на твір легендарного Станіслава Лема "Соляріс" , в якому йдеться про розумний Океан. Мої твори для мене – такі собі емоційно-образні теореми. У процесі "доведення" цих теорем читачам я використовую свої відчуття та імпресію", – поділився своїми думками Ростислав Чопик, автор книги, кандидат філологічних наук.

  (Visited 19 times, 1 visits today)
 • 180x150