Ростислав Котерлін презентував «Домашній перегляд»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  У середу, 30 квітня, відомий івано-франківський художник Ростислав Котерлін відкрив виставку «Домашній перегляд» – одразу у трьох місцях: у Музеї мистецтв Прикарпаття, фортечній галереї «Бастіон» та в приміщенні колишньої галереї «Маргінеси» на Пилипа Орлика, 4.

  У цих трьох творчих локаціях представлено близько сорока картин Котерліна. За словами художника – це перегляд того, що створено і давно не бачено ним самим. Каже, що все хотілося переглянути знову і показати людям, тому й назва – «Домашній перегляд». Водночас виставка – такий собі подарунок місту до Дня народження.

  «Тут така збірна виставка творів різних років, напрямків та творчих пошуків, але вона якоюсь певною мірою цілісна, – говорить художник. -Може, вона навіть нам натякає на сьогоднішні обставини і ту політичну та культурну ситуацію, де ми зараз перебуваємо».

  За словами художника, останні роки він працював поза межами міста, тому більшість цих проектів було зроблено для «Я галереї» в Києві, якою керує музикант та галерист Павло Гудімов.

  «Це спільний проект «Я галереї» та Центру сучасного мистецтва, який ми обговорювали рік тому, – говорить Гудімов. – На жаль, певні політичні події вплинули на те, що з запланованих трьох подій – відриваємо лише одну. Маю надію ми все наздоженемо. Тут представлено проекти не в повному об’ємі нашої співпраці мене, як куратора і Ростислава Котерліна за шість років. І той матеріал дуже якісний.Ростислав, реально, є тим «мостом», який поєднує «Я галерею» у Києві з Івано-Франківськом. Я вважаю, що у нас великі перспективи співпраці й Івано-Франківськ буде бачити великий пласт сучасного мистецтва».

  Отож, у музеї мистецтв Прикарпаття виставлено два великі полотна – «Художник» та «Illusion». Вони є ключовими найкраще підходять до атмосфери колишнього храму.

  У «Бастіоні» виставлено окремий проект, який Ростислав Котерлін навмисне готував декількаетапно. Це – маски для перформенсу, потім фотографії з цими масками. Проект має назву – «M ∞ Psyche». Тут семеро франківських художників перевтілилися у Ван Гога, Казимира Малевича, Марселя Дюшана, Пабло Пікассо, Енді Воргола, Олександра Архипенка та Йозефа Бойса.

  А в галереї на Пилипа Орлика, 4 представлено живописні полотна Котерліна та одну скульптуру.

   Репортер

  (Visited 44 times, 1 visits today)
 • 180x150