Що відчувають діти Донбасу під час АТО?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Більше сотні дітей з Донецької області при військових діях у регіоні відчували страх, злість і смуток. Це показало дослідження ЮНІСЕФ, проведене в травні, інформує Кореспондент.

  Діти були учасниками або свідками бойових операцій на сході України. Вони бачили танки та іншу військову техніку, а також поранених людей і навіть вбивства. Також при них озброєні люди погрожували іншим. Через це діти відчували страх, злість і агресію, також у них проблеми з концентрацією уваги і порушений сон.

  Організація опитала 204 дитини віком від семи до 18 років, які проживали в регіоні. Таким чином встановлювали рівень і джерела стресу у дітей та їхню адаптацію до небезпечних умов життя. Також досліджували, як представники громадськості надавали допомогу маленьким жителям.

  З’ясувалося, що у 25% маленьких мешканців регіону – підвищена тривожність, і кожна друга дитина відчувала страх через військові дії. Найбільше психічно страждали малюки у віці від трьох до шести років, у яких боязнь крові і різких звуків перевищує норму. При цьому хлопчики найбільше бояться смерті, а дівчатка – болю.

  Допомогу для подолання стресів отримали тільки 25% опитаних у віці 13-18 років і 50% учасників дослідження від семи до 12 років. У той же час більшість батьків не готові обговорювати ситуацію в регіоні під час кризових подій. Також вони не вчать їх дотримуватися правил безпеки під час військових дій.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150