Сьогодні Франківськ отримав нову туристичну карту середмістя

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Художниця Ольга Олексійчук не малювала все місто вручну, а для полегшення роботи було створена 3D модель на комп’ютері. Коли її закінчили, то виявилося, що в центрі Івано-Франківська є не багато, не мало – 1600 будиночків. Щоб їх всіх було видно, довелося трішки перепланувати квартали, а десь зробити вулиці ширшими.

  Потім акварелістка почала розмальовувати створену та роздруоквану модель вручну. Заради маленького А2 фомату, було намальовано картинку 1.5 на 2.5 метри.

  Задля розуміння маштабів роботи: щоб закінчити один квартал художниці знадобилося близько чотирьох годин. А таким чином було намальовано весь центр.

  Ольга розповіла, що найважче їй давалися деталі карти. Але зізналася, що якби все було надто легко, вона б за проект не взялася.

  Автор та продюсер проекту Денис Овчар розповів, що ідея втілювалася в життя напротязі трьох років.

  «Років десять назад вже робилася спроба зробити подібну карту, але зараз вона більш деталізована, точніші маштаби та розміри», – розповів директор центру сучасного мистецтва Анатолій Звежинський.

  Друкувала карту тернопільська друкарня «ZAZAprint». Вона єдина в Західній Україні згодилася взятися за таку справу.

  Було застосовано технологію таку ж, як в гарних кольорових калалогах. Вона називається частотний растер.

  «Коли запитали чи вони чули про таке, то в друкарні запевнили, що чули, але ще не пробували» – зазначив Денис Овчар.

  Певною особливістю карти стало те, що на ній часом можна знайти дуже дрібні деталі та людей. Автори навіть себе на ній позначили.

  На перзентації художниця всім охочим малювала унікальну листівку всього за кілька хвилин, а також можна було придбати саму карту та магнітики на холодильник.

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150