“Спогади” Ярослава Соколана презентували в Івано-Франківську

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні у виставковому залі Національної спілки художників України відбулося урочисте відкриття виставки живопису відомого прикарпатського митця Ярослава Соколана. Її приурочено до річниці з Дня народження художника, адже 8 вересня йому виповнилося б 62 роки. 

  Виставка отримала назву "Спогади". Всі роботи розшукувала дружина художника, яка також є митцем.

  "Батько останні 10 років мріяв про таку виставку. Ми зібрали полотна з різних періодів його життя. Одні роботи були у нас, інші для виставки надали його друзі та товариші. Він був би радий побачити таку велику кількість людей, бажаючих споглядати його творчість", – розповів старший син художника Данило.

  Багато робіт на виставці в темних тонах. Молодший син митця Назар розповів, що ці роботи його батько писав в старшому віці. Але найбільше робіт художника присвячено християнській тематиці.

  "В батька часто мінявся настрій. Й з часом змінювалося його ставлення до творчості. Він часто критикував себе й перемальовував одну роботу по декілька разів. Проте полотна на релігійну тему він малював від студенських років й аж до кінця життя", – зазначив Назар.

  Здавалося б, тематика його робіт повинна бути далекою від сьогодення й сучасного світосприйняття і це закриває перед ним дорогу в майбутнє. Проте всупереч усім песемістичним прогнозам, полотна Ярослава Соколана й зараз зберігають свою актуальність для всіх, хто шукає в мистецтві нетлінних, непроминальних цінностей, що не підвладні примхав скороминущої моди.

  Виставка триватиме до 14 вересня й поглянути на картини відомого прикарпатця можна безкоштовно.

  Довідка: Ярослав Соколан народився 8 вересня 1952 року у селі Павлівка, Тисменицького району. Закінчив відділ художнього оформлення Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені І. Труша (1977) і факультет проектування інтер’єру й меблів Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (нині — Львівська національна академія мистецтв) (1982). Його викладачами були Драган Тарас Миколайович, Вендзилович Мирон Дем’янович, Манастирський, Вітольд Антонович. У 1989 році став членом Національної спілки художників України. Мистецька діяльність Ярослава Тадейовича тривала понад три десятиліття. Твори Прикарпатського митця експонуються у Київському національному музеї українського мистецтва й Івано-Франківському художньому музеї. Чимало полотен нашого краянина зберігаються у приватних колекціях поціновувачів мистецтва як в Україні, так і за кордоном: у Канаді, Великобританії, Німеччині, Болгарії, Литві. 10 вересня 2013 року серце Ярослава Тадейовича перестало битись, а Івано-Франківщина втратила ще одного талановитого художник.

  (Visited 78 times, 1 visits today)
 • 180x150