Студенти і аспіранти з усієї України обговорюватимуть на Прикарпатті проблему демократичних цінностей

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На базі Навчально-методичного і наукового центру політичних та євроінтеграційних досліджень Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника відкрилась сьогодні літня школа «Демократичні цінності у суспільстві». Школа, заняття якої відбуватимуться з 1 по 5 липня в містах Івано-Франківську та Яремчі, зібрала 25 студентів та аспірантів вищих навчальних закладів з усієї України, яким читатимуть лекції провідні українські та закордонні науковці, в тому числі професори Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Львівського національнального університету ім. Івана Франка, Варшавського університету, Республіка Польща.

  Метою проведення Школи її організатори визначили підготовку нової генерації політичної еліти, молодих відповідальних управлінців, формування у молоді основ політичних і громадських цінностей, безпосередня їх участь у становленні і розвитку демократії, реалізації виборчих процесів; поглиблення знань аспірантів та студентів з актуальних проблем сьогодення, особливе місце серед яких посідає проблема демократичних цінностей, від вирішення якої сьогодні залежить майбутнє України.

  «Тема, яка сьогодні обговорюватиметься, є вічною», – зазначив, відкриваючи заняття у Школі, ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда. За його словами, на сьогоднішній день у різних народів і різних культур є різне бачення демократичних цінностей.

  «Скажімо, наші колеги із Російської Федерації, – говорить ректор, – вважають, що сьогодні солід говорити про універсальні цінності. В країнах ісламського світу, де демократичні цінності відкидають як цінності західні, також мають свій погляд на цю проблему… Всі ці моменти мають нас об’єднувати, а не роз’єднувати. Цінності мають бути універсальними дійсно для всіх».

  В свою чергу студенти та аспіранти, які прибули на Прикарпаття для участі у літній школі, вбачають її цінність не тільки у власне поглибленні знань щодо проблем, які обговорюватимуться, а й у встановленні нових контактів з однолітками, які в подальшому можна буде використати у реалізації спільних громадських проектів та наукових досліджень.

  «Якщо я колись, років за тридцять, – напівжартівливо-напівсерйозно говорить з даного приводу аспірант Київського національного університету ім. Тараса  Шевченка Ігор Черінько, – матиму честь стати Президентом України, мені буде легше спілкуватись з президентами Польщі, Словаччини тощо, з яким я познайомився тридцять років тому на подібній конференції».

   

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150