«Свобода» хоче повернути у власність України російську відпочинкову базу в селі Гута

 • 180x150
 • Опубліковано:

  ВО «Свобода» пропонує націоналізувати відпочинкову базу у селі Гута Богородчанського району, яка донедавна була у власності російської нафтової компанії. Об’єкт знаходиться всього у кількох метрах від президентської резиденції «Синьогора».

  «Ця база належить російській нафтовій компанії. Була міжнародна урядова угода ще часів Кучми, де Росії дозволили у Гуті мати приватну власність», – розповідає свободівець Василь Попович.

  Націоналісти вважають неприпустимим, коли в час російського наступу їхні підприємства спокійно функціонують в Україні.

  «Сьогодні ми провели місцевий референдум, згідно якого цю базу передають комунальній власності Івано-Франківської області. Тут ми створимо реабілітаційний центр для бійців, поранених в українсько-російській війні», – заявив Попович.

  Як розповів працівник закладу, база спочатку належала фірмі «Юкос» російського опозиційного олігарха Ходорковського, однак внаслідок знищення компанії об’єкт переходив з рук в руки. Останні десять років перебуває в стані консервації. Тут залишилося троє охоронців, які і підтримують нормальний стан бази.

  Цікаво, що у вересні 2014 року об’єкт перейшов у власність «Торгово-промислової спілки». Невиключено, що тут не обійшлося без екс-регіоналів.

  Відпочинкова база складається з основного корпусу, кількох котеджів та величезного спортивного корпусу. На території також є футбольне поле, озеро та власна пожежна частина. Також, є унікальне джерело, що залягає на глибині 700-800 метрів. Лікувальні властивості води нічим не програють відомій «нафтусі».

  «Власне, унікальні кліматичні та природні властивості об’єкту повинні служити потребам бійців, які зараз служать Україні», – резюмує Василь Попович.

  Зазначимо, питання про націоналізацію відпочинкової бази у селі Гута буде розглядатися на наступній сесії Івано-Франківської обласної ради.

  (Visited 30 times, 1 visits today)
 • 180x150