У «Буковелі» відбувся Перший фестиваль глінтвейну

 • 180x150
 • Опубліковано:

  29 грудня 2012 року гості гірськолижного курорту «Буковель» дегустували вино, яке називають зимовим напоєм, бо зігріває в будь-яку холоднечу, заспокоює нерви і піднімає настрій на будь-якому заході. Мова йде про глінтвейн (нім. Glühwein (глювайн) від glühender Wein – палаюче вино, гаряче вино-горячий алкогольний напій на основі червоного вина, нагрітого до 70-80 градусів із цукром і прянощами (спеціями). Він традиційно вживається в Австрії, Німеччині, Швейцарії та Великобританії на різдвяних ярмарках і святах, що проводяться на відкритому повітрі. А також на Хелловін і Різдво.

  Сомельє та бармени ресторанів курорту готували гарячі напої, які найбільше полюбилися відпочиваючим у період минулого гірськолижного сезону. До них долучилися й ініціативні туристи, які побажали щиро поділитися своїми рецептами. 5 команд здобули найбільшу прихильність туристів, які разом із журі визначили свій вердикт таким чином:

  • 4 місце завоювала команда аніматорів «ProДіди»,
  • 3 місце – команда відпочиваючих «Відьмочки»,
  • 2 місце – команда ресторанів «Рондель» та "Бульчиньоха",
  • 1 місце – команда готелю «Radisson»,
  • Гран-прі – команда мережі ресторанів «Carte.l».

  Усі учасники веселого дійства були нагороджені дипломами та цінними подарунками, а команда мережі ресторанів «Carte.l» отримала ще й головний перехідний Кубок фестивалю -"Золоту чашу Грааля", який був спеціально виготовлений на замовлення талановитими церковними майстрами й освячений священниками.

  За давніми християнськими легендами Святий Грааль – одне із знарядь Страстей – чаша, з якої Ісус Христос куштував на Таємній вечері і в яку Йосип Аримафейський зібрав кров із ран розіп’ятого на хресті Спасителя.

  Той, хто вип’є з чаші Грааля отримує прощення гріхів і вічне життя. В деяких версіях навіть близьке споглядання Чаші дає безсмертя, а також різні блага у вигляді їжі, пиття і т. п. Слова «Святий Грааль» часто використовуються в переносному значенні як позначення якої-небудь заповітної мети, часто недосяжної або важкодоступної.

  Свято зимового напою доповнювали дотепні жарти та щирі тости, концертна програма та шоу барменів. І приємно відзначити те, що ніхто не напився до поросячого вереску. Здається, що наша нація тверезіє і вчиться культурі пиття. Свідченням цього є те, що в конкурсі "П’яні ведмеді", переможцем у якому мав стати той, хто, випивши змішаний із кількох гінтвейнів напій, першим звалиться під стіл (той і ведмідь), так ніхто і не захотів взяти участь. Туристи і гості фестивалю віддали перевагу тверезому та щирому гумору та оцінці смакових якостей запропонованого напою.
  Чи втримає команда-переможець перехідний Кубок фестивалю "Золоту чашу Грааля" і в наступному фестивалі, покаже час. Але вже сьогодні достеменно відомо, що найкращий глінтвейн готують саме в мережі ресторанів «Carte.l». 

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150