У Івано-Франківську відбулася презентація гуцульської етнографічної виставки Петра Буяка “То було ше тогди…”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   Сьогодні о 15:00 у галереї "Арт-на-Мур", що знаходиться в Бастіоні, Івано-Франківськ, відбулася презентація гуцульської етнографічної виставки живопису Петра Буяка "То було ше тогди…" 

  Це була виставка живопису, котра розповіла про персонажів карпатських міфів – величезних Їжів, на котрих гуцули возять молоко, Карпатського Пструга як дерево генетичної пам’яті гуцульського краю. Пізніше в рамках проекту будуть розроблені тематичні листівки та аудіокнига, а також інсталяція – п’ятиметровий макет Карпатського Пструга (міфічної форелі), тіло якого вкриють малюнки.

  Сам художник на презентації розповів чимало цікавого про історико-етнографічний бік своєї роботи. Він із командою 15 років їздив Гуцульщиною, збирав легенди, міфи, казки. А рік тому вони знайшли старовинний кафель із зображенням риби та відвезли його до Вашингтону на експертизу, яка визнала його справжнім. А датували кафель 2000-м роком до нашої ери. Тепер цей кафель буде відреставровано і передано до музею Гуцульщини в Косові.

  Під час презентації трапився курйоз: художник взяв до рук кафель, щоб довести його істинність глядачам, і так перехвилювався, що випустив цей релікт з рук. Кафель впав на підлогу, але не тріснув і не зламався. Отакі міцні плитки робили давні гуцули!

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150