У Івано-Франківську вшанували пам’ять розстріляних націоналістів

 • 180x150
 • Опубліковано:

  17 листопада о 12:00 в Івано-Франківську, на вулиці Страчених націоналістів, 7 відбулося вшанування розстріляних у 1943 році німецькими окупантами патріотів. Нагадаємо, саме на цій вулиці їх було розстріляно, біля стовпів з колючою проволокою, на місці яких зараз ростуть дерева.

  У скорботному вічі взяли участь представники духовенства, влади та громадськості, також були присутні ветерани УПА. Була поставлена оперета "Шаріка", під час показу якої у 1943 році і заарештували майже весь склад проводу ОУН. Після того священники помолились за упокій душ без вини розстріляних молодих людей.

  "Це день смерті мого батька, Олекси Маланюка. Він був присутній на виставі "Шаріка". В той день на другому поверсі нашого театру якийсь молодий чоловік підкидав зброю, пістолет. Тобто це був провокатор, і німці отримали формальну підставу зайти в зал і припинити виставу. Четверо поліцаїв піднялися на сцену і наказали всім: не розмовляти між собою та припинити показ. На виході зупиняли молодих хлопців, які були в УПА, або мали освіту. Затримали їх 14 листопада, і три дні ще дали ніби на суд, на розгляд. А потім в’язнів прив’язували до 10 стовбів з колючим дротом і стріляли. Мій батько був в числі останніх розстріляних. Всього їх було 27…", – зі сльозами на очах згадувала Оксана Маланюк, дочка одного зі страчених, викладач ПНУ.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150