У Коломиї показали січові рухові вправи

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «Молодь вивчає історію рідного краю» — Січове свято під таким гаслом відбулося в Коломиї. 32 студентки Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника в урочистому січовому одязі під звуки духового оркестру виконали руханкові вправи, які є реконструкцією січових вправ початку ХХ ст. з сучасними елементами руханки. Хлопців цьогоріч не було, але організатори обіцяють виправити цей нюанс в наступні роки, адже свято вже отримало статус міжрайонного і щорічного.

  На святі відомий адвокат, меценат Михайло Петрів репрезентував ілюстративний історичний матеріал, який був розміщений на трьох банерах і присвячений товариству «СІЧ», Українським Січовим стрільцям та Першому січовому святу в Коломиї, а також чотири банери із зображенням старовинних будівель Коломиї.

  Після урочистої ходи середмістям Коломиї та виконання січових руханкових вправ студентами Коломийського педагогічного коледжу Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника свято продовжили виступи відомих коломийців та музичні номери студентів Коломийського педагогічного, медичного та політехнічного коледжів, економіко-правового коледжу Київського національного торговельно-економічного університетів, учні Коломийської гімназії ім. М.Грушевського та представники учнівської молоді Коломийського району.

  Січові свята в Україні мають давню і пізнавальну історію та беруть свій початок від початку ХХ ст. Знаменна подія в історії не тільки Галичини, а й усієї України відбулася 5 травня 1900 р., коли Кирило Трильовський організував у селі Завалля Снятинського повіту українське пожежно-гімнастичне товариство «Січ». Невдовзі діяльність «Січей» поширилася як на Снятинський і Коломийський повіти, так і на всю Галичину. Перше січове свято за часів незалежності України відбулося 30 вересня 2010 р. в Коломиї під гаслом: «Шануймо минуле заради майбутнього… Адвокат Кирило Трильовський – «Січовий Батько», у рамках святкування 110 річниці заснування «Січі» та відкриття з цієї нагоди пам’ятної дошки з барельєфом Кирила Трильовського.

  В майбутньому організатори свята планують зробити його масштабнішим і залучати якомога більше молоді до пізнання історії.

  Оксана Островська

  (Visited 23 times, 1 visits today)
 • 180x150