У переддень виборів на Прикарпатті сплеск «чорного піару»

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В останній тиждень перед виборами можна говорити як про кількісне зростання фактів появи «чорного піару», так і про особливий креатив та цинізм у веденні агітації. Тиждень перед виборами позначився ще й викиданням компромату. Зокрема, кандидат по округу №86, самовисуванець В’ячеслав Керідсов звинуватив Анатолія Гриценка та партію «Громадянська позиція» у вимаганні хабара.

  Найкреативнішим способом антиагітації стала лотерея начебто від імені кандидата-самовисуванця Володимира Грабовецького (округ №86, центр—Долина). Від імені кандидата виборцям пропонують взяти участь у безпрограшній лотереї на честь перемоги кандидата на виборах до Верховної Ради і виграти чимало призів: від праски та набору пателень – до автомобіля. Щоб стати учасником лотереї необхідно сплатити 10 гривень благодійного внеску на рахунок Благодійного фонду Грабовецького, а потім зареєструватися у самому фонді. Лотерея не спрацьовує вже на етапі сплати коштів – рахунки, вказані у лотерейному квитку, виявляються недійсними. Чимало виборців, які повірили у справжність лотереї, залишились розчарованими. Як запевнили ОПОРУ у виборчому штабі Володимира Грабовецького, кандидат не має до цієї лотереї ніякого відношення. 

  Чимало фактів «чорного піару» дісталося на адресу ВО «Свобода». Серед них поява нового випуску газети, сфальшованої під «свободівську», яка, як зазначено, надрукована у друкарні «Місто-НВ» тиражем 150.000 примірників. Друкарня вже неодноразово заявляла, що немає відношення до випуску цієї псевдо-свободівської газети. У ній проводять паралелі між «Свободою» та нацистами, звинувачують Ірину Фаріон у ненависті до євреїв, а Олександр Сич начебто закликає виборців провести жорстку люстрацію, в першу чергу, серед своїх родичів. «Проголосуйте за Сича – і смерть ворогогам перестане бути тільки гаслом. Смерть і кара вийде на вулиці…» Проти кандидата від «Свободи»по 83-округу Олександра Сича цього тижня з’явилися також листівки із зображеннням птаха, що справляє малу нужду і написом «не СИЧ у під’їзді».

  26 жовтня спостерігачі ОПОРИ у Коломиї виявили серію гумористичних листівок проти кандидата Олеся Донія. На агітках, прикрашених вишиваними візерунками, мультиплікаційні герої висловлюють підтримку кандидату. У серії, зокрема, зафіксовано листівки «Спанч Боб за Донія», «Буратіно за Донія» та «Крокодил Гєна за Донія». Цього ж дня в Івано-Франківську роздавали газету «Народний трибунал» з інформацією проти партії «УДАР».

  «Сплеск чорного піару в останні дні перед виборами пов’язаний із тим, що на антиагітацію вже дуже важко відреагувати, бо залишається мало часу. Ймовірно, що у суботу, напередодні голосування, зявиться ще більше брудної агітаці», – зауважив Іван Маруняк. 

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150