У Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відзначили День знань

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Відкриття нового навчального року у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника розпочалось з величної молитви за університет у п’яти храмах міста.

  Урочиста посвята у студенти Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника відбулась в приміщенні Івано-Франківського академічного музично-драматичного театру ім. І.Франка. В урочистостях взяли участь: голова обласної ради Олександр Сич, заступник голови обласної державної адміністрації Роман Іваницький, радник голови обласної державної адміністрації, член наглядової ради університету Ігор Зварич, мер міста Віктор Анушкевичус, ректор університету, проректори, директори інститутів та факультетів, професорсько-викладацький склад, працівники, студенти, громадськість, ЗМІ, а також гості з Республіки Польща – ректор Державної вищої професійної школи в Гожові Великопольському, професор Ельжбета Скорупська-Рачинська та уповноважена ректора з міжнародної співпраці Державної вищої професійної школи в Гожові Великопольському Халіна Ухто.

  Із словами привітання до першокурсників та вітаннями з нагоди початку нового навчального року звернувся ректор університету Ігор Цепенда: „Дорогі першокурсники, ви дійсно зробили правильний вибір, вступивши в Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, тому що стали студентами найстарішого, найбільшого і найкращого університету Прикарпаття. Ми горді своїми студентами, випускниками: цього року 34 студенти стали призерами Всеукраїнських предметних олімпіад, троє із чотирьох Генеральних консулів одного з найбільш престижних дипломатичних консульств України – Генерального консульства України у м. Краків були студентами нашого університету. Це свідчить про потужний викладацький склад та студентський потенціал нашого університету. Дякую професорсько-викладацькому складу, науково-допоміжному, технічному персоналу. Без титанічних зусиль цих людей ми б 72-ий раз підряд не відкривали двері університету для вас, дорогі першокурсники”.

  Ректор висловив також щирі слова подяки за підтримку та сприяння у розвитку університету владі міста та області. „Цього року з подання Івано-Франківської обласної державної адміністрації та за підтримки обласної ради університет отримав близько одного мільйона гривень на реалізацію наукових інфраструктурних проектів. – зазначив Ігор Цепенда. – Це свідчення не тільки підтримки, але й розуміння владою місця університету в нашому суспільстві”.

  Слова-привітання для першокурсників та настанови перед початком нового навчального року лунали з вуст голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича: „Дорогі першокурсники, від імені обласної ради зичу вам та моїй альма-матер загалом, високих навчальних та наукових успіхів. Саме в цьому університеті я здобув знання, які дозволили торувати свій шлях і осягнути високі щаблі кар’єри. Як випускник університету звертаюсь до першокурсників нашої альма-матер із своїми побажаннями: пам’ятайте, що ті знання, які ви здобудете, будуть для вас тим неперевершеним капіталом, який дозволить вам рухатися в житті, долати перешкоди і досягати висот. Пам’ятайте, що тільки шляхетні, благородні наміри допомагатимуть вам досягати високих цілей”.

  Звернувся голова обласної ради і до колег, викладачів: „В умовах сучасних викликів, які ставить перед нами світ, пам’ятайте, що тільки інтелект та шляхетність допоможуть нам долати перешкоди і вести Україну до висот. Формуймо разом громадян з високими цінностями, котрі комфортно почуватимуться у всіх куточках нашої планети, громадян, котрі ніколи не забувають про своє національне коріння та мають високий імунітет до будь-якого агресивного наступу на наші національні, моральні, родинні цінності”.

  З щирими вітаннями до студентів звернулась ректор Державної вищої професійної школи в Гожові Великопольському, професор Ельжбета Скорупська-Рачинська: „Для мене велика честь брати участь в одній з найважливіших подій університетського життя – початку академічного року. Висловлюю щиру пошану та подяку працівникам університету за велику працю та відданість обраній професії. Сподіваюсь, що новий навчальний рік принесе ще більше визнання та успіхів у науково-дослідній, викладацькій сферах задля подальшого гармонійного та стабільного розвитку університету”.

  На святковому концерті ректор університету урочисто підписав Наказ про зарахування студентів на 2012-2013 навчальний рік.

  Символічним також стало вручення «візитної картки» кожного студента – студентський квитка та книги знань.

  Завершилось свято концертом та урочистим Гімном Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. 

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150