Українські скаути в травні відкрили літній таборовий сезон

 • 180x150
 • Опубліковано:

  11 – 13 травня, пластуни Івано-Франківської області відкрили таборовий сезон традиційним заходом – «Святом Весни». Свято влаштовують на честь опікуна Пласту – святого Юрія, якого Церква вшановує 6 травня. Для пластунів св. Юрій є зразком непохитності віри, доброти та відважності. Цього року цей захід проводився у всіх регіонах України із єдиним гаслом, тематикою та деякими спільними елементами програми та був приурочений 100-літтю Пласту в Україні.

  Пластуни Івано-Франківщини провели «Свято Весни» на Пластовй оселі «Сокіл», яку в 20-их роках подарував пластунам митрополит Андрей Шептицький. Сам захід пройшов у формі змагань між юнацтвом. Особливістю цьогорічної імпрези було те, що легенда таборування присвячена Пластовому черевику. Саме тому вся програма свята була побудована на іграх, змаганнях та акціях пов’язаних з цим обов’язковим атрибутом кожного пластуна.

  Впродовж трьох днів пластове юнацтво мало змогу пожити в наметах, позмагатись між собою у вимарші (стройова підготовка), спортивних та інтелектуальних змагах, конкурсу-куховарення, смузі перешкод, конкурсу облаштування свого підтабору та ін. В заході взяло участь близько 200 пластунів з нашої області.

  «Свято Весни» для скаутів має особливе значення, адже це перше таборування в році. Традиційно, на ньому юнацтво перевіряє свою практичну та теоретичну підготовку до літніх таборів. Даний захід пластуни проводять безперервно з 1925 року. Цього року особливо, коли Пласт святкує 100-ліття своєї організації.

  Комендант цьогорічного «Свята Весни» Юрій Лучин зазначив: «Для нас, пластових виховників, важливо щоб учасники не просто могли весело провести час, а й довідались багато нового і корисного та зрозуміли, що їх чекає попереду. Саме пластовий табір є завершенням цілого року занять пластунів та найкращим методом виховання юних пластунів».

  (Visited 48 times, 1 visits today)
 • 180x150