В “Бастіоні” відкрилась фотовиставка загиблого бійця “Айдару” Віктора Гурняка

 • 180x150
 • Опубліковано:

   13 січня о 15:00 в галереї "Арт-на-Мур", що в "Бастіоні", Івано-Франківськ, відкрилась посмертна виставка Віктора Гурняка "Від Майдану до Війни". Віктор був пластуном, працював фотокореспондентом на Майдані, а коли почалась війна на Сході – записався добровольцем в батальйон "Айдар". Він героїчно загинув в жовтні на Луганщині від мінометного снаряда, вивозячи поранених з поля бою.

  На виставці представлено 30 фотографій Віктора Гурняка, з яких 18 з Майдану і 12 – з війни. Серед них є і його останнє фото, зроблене приблизно за годину до смерті. На цій фотографії – автомобіль, на якому Віктор вивозив поранених з зони обстрілу.

  "Два з половиною роки тому ми відкривали в Івано-Франківську виставку, присвячену євро. Тепер, на жаль, ми відкриваємо його посмертну виставку. Віктор був на Майдані з самого початку, а коли з’явилась можливість допомагати військовим – возив допомогу бійцям, користуючись положенням журналіста. В вересні він прийняв рішення стати бійцем, і на цьому його журналістика закінчилася. Але він брав з собою камеру навіть в бої. 19 жовтня він трагічно загинув – біля нього розірвався мінометний снаряд. Віктор багато знімав побутове життя бійців "Айдару", також знімав добровольчий батальйон "Донбас". Ще він їздив в Крим під час так званого рефендуму та подальшої окупації. Івано-Франківськ стане першим містом, де ця виставка показана в повному обсязі. Далі ми повеземо цю виставку в Тернопіль, де він народився. Звичайно, хочемо показати її у Львові та Києві, і говоримо навіть про Стокгольм", – розповів Петро Задорожний, друг Віктора Гурняка та організатор фотовиставки.

  (Visited 8 times, 1 visits today)
 • 180x150