В Франківську не можуть вирішити, яким повинен бути пам’ятник Івану Павлу II

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні в залі засідань виконавчого комітету міської ради відбувся конкурс пам’ятників понтифіку. Проте журі одноголосно вирішили, що всі представлені роботи ще потрібно доопрацювати, адже до них надто багато пропозицій та зауважень, а людина надто поважна.

  Пам’ятник планують встановити у сквері на вулиці Івана Павла ІІ.

  За право стати монументом змагалися три роботи: дві скульптури Бориса Данилюка та авторський проект Назара Морозка то Володимира Ільківа.

  Першим було представлено авторський проект – постать святого в повний зріст на постаменті зі стеллою позаду. Скульптуру планувалося виконати з штучного мармуру, постамент – з граніту, а стеллу – металеву. Така ідея коштувала б місту близько 380 тисяч гривень.

  Пізніше, свої ідея показав Борис Данилюк. Спочатку він розповів про пам’ятник, виконаний з граніту в готичному монументальному силі. Вартість цього проекту – приблизно 800 тисяч гривень.

  Останнім презентували класичне бронзове погруддя Папи, яке скульптор створив з фотографії Івана Павла ІІ, яка йому найбільше імпонує. Воно б росташовувалося на гранітній колоні, а саме поруддя.  Ціна класики – 180 тисяч гривень.

  На конкурсі був присутній священик, який висловив думку, що в усіх роботах надто багато деталей. А їх можливо не потрібно для того, що показати справжнього Папу.

  "Ми творимо нову ікону Івана Павла Другого ІІ в середовищі Івано-Франківська. Пам’ятник має бути тутешнім, з нишим розумінням та сприйняттям Щоб зобразити його святим, мало зробити йому ніб над головою. В скульптуру треба вдихнути душу" – зазначив отець Зиновій.

  Оглянувши всі проекти, члени журі вирішили, що не так важлива сама скульптура, адже вони всі виконані добре, як її влиття в навколишнє середовище.

  Зрештою, авторам дали місяць, щоб повністю завершити проекти та доопрацювати всі деталі і ще раз представити їх в міській раді.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150