В Івано-Франківську мікрорайон Бам тоне в дощових і каналізаційних стоках

 • 180x150
 • Опубліковано:

  З десяток будинків у мікрорайоні Бам в Івано-Франківську вже кілька місяців підтоплені дощовими й каналізаційними стоками. Мешканці потерпають від неприємного запаху та нашестя комарів.

  Комунальники кажуть, що причиною накопичення стоків є загерметизовані дренажі: КП «Івано-Франківськводоекотехпром» перекрив витік дощових стоків у озерце, звідки вони потрапляють у річку Млинівка.

  «Було протокольне доручення міського голови припинити витоки фекалій в дренажні системи. Буцімто у дренажні системи, які призначені для відводу стічних вод, щось попадає з наших підвалів, – розповідає інженер відділу експлуатації КП «ЄРЦ» Василь Скиданчук. – Нібито через цей дренаж попадають фекалії в озерце, а потім в річку Млинівку. Хоча канава у річка не прочищена вже більше 30 років».

  За його словами, санстанція відібрала аналізи води у озері і виявила там завищену кількість аміаку, що вказує, що фекалії справді потрапляють у воду.

  «Якийсь час справді були витоки, але не наскільки масштабні, що могли забруднити то озеро. Проблема того озера і тої річки в тому, що вода не циркулює, тому вона застоюється і гниє, – каже Скиданчук. – Ми провели на БАМі ремонти мережевих розгалужень, де повністю ліквідували ті каналізаційні витоки. Єдине, що є проблема по дворовій каналізаційній системі, яка застаріла аморально і технічно. Вона часто забивається і дощові стоки повертаються в підвал через дренаж».

  Комунальники стверджують, що через загерметезовані дренажі не можуть викачати воду з підвалів.

  «У будинку по вул. Мазепи 167 корпус 5. фекалій ніколи не було. Але ми все одно там поміняли каналізацію, дворова там добра, а він затоплений чистою водою. Викачували ту воду двома насосами днів три, рівень просто не спадав. Мазепи 167 корпус 5. Якщо дренаж спустять – вода з підвалу зійде», – каже інженер КП «ЄРЦ».

  До слова, ці роботи "ЄРЦ" зараховує до квартплати додатковою оплатою. Втім, води у підвалах не меншає. Люди нарікають, що долучалися до співфінансування ремонту мереж у підвалах. А тепер виявилося, що платили "за воду у підвалах", яка руйнує фундамент та смердить.

  Як розповідає директор КП «Івано-Франківсьводоекотехпром», екологічна інспекція неодноразово штрафувала підприємство за те, що у дощову каналізацію стікають не дренажні води, а фекалії з підвалів.

  «Коли провели аналізи разом з екологічною інспекцією, виявили, що дійсно є забруднюючі речовини, які витікають через дренажну систему, тому вона була закрита. Ми дали пропозицію для департаменту, що треба зробити, скільки виділити коштів, щоб почистити ту канаву», – каже Саєвич.

  Окрім того, «Івано-Франківськводоекотехпром» отримав припис з прокуратури з вимогою припинити витоки фекалій в дренажну систему.

  Комунальники розповідають, що питання підтоплених підвалів у мікрорайоні БАМ, неодноразово розглядалося на нарадах у міськвиконкомі. Як стало відомо КУРСу, причиною прокурорського припису стало звернення депутата міської ради Юрія Солов’я. Депутат-підприємець поскаржився, що фекалії з підвалів через дренажну систему потрапляють в озеро біля його «Парк готелю», що знаходиться приблизно за півтора кілометра від проблемних будинків.

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150