В Івано-Франківську містом пройшла Хресна дорога

 • 180x150
 • Опубліковано:

  «…хай ця Хресна дорога скріпить нас усіх, дає нам мир, смирення, покору і велику любов до ближніх…» – митрополит Володимир.

  «…сьогодні всі ми йшли за Хрестом …. Йшли за Хрестом щоб набратися сили в Хреста, щоб навчитися в Христа, щоб любити Хреста, щоб бути з Хрестом, поборювати трудності земного життя, які як і сьогоднішня погода змінні і несподівані» – з такими роздумами в м. Івано-Франківську молитовно пройшла Хресна Дорога, яку очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир ВІЙТИШИН.

  Хресний хід, традиційно, пролягав від монастиря Христа Царя (МАЙЗЛІ), до Архікатедрального Собору Святого Воскресіння по центральній вулиці міста. Чотирнадцять стацій розважань в світлі христових терпінь та страсної смерті нашого Спасителя. Розважання були підготовленими священиками Івано-Франківської Архієпархії і подані через призму проблем сучасності та сьогодення. Великий хрест, попереду колони несли всі учасники Хресного ходу: священики, монахи та монахині. семінаристи, матері, вчителі, медики, студентська молодь, представники силових структур, вірні, місцева влада. Прийняли участь також інваліди на візках, якими опікується Мальтійська служба допомоги Івано-Франківської Архієпархії.

  Не зважаючи на негоду: сильний снігопад, дощ, вітер, жителі міста чисельно прийняли участь у Хресній ході. Остання стація – Архікатедральний собор. При вході до храму Митрополит Володимир склав подяку усім присутнім: «Дякуючи Господу Богу ми завершили Хресну дорогу. Боже провидіння дарувало нам сьогодні чудовий день, який так сильно подібний до нашого життя, бо життя кожної людини сповнене дощем і темрявою, вітром і снігом, сонцем і світлом. Нехай ця Хресна дорога скріпить нас усіх, нехай дає нам глибокий мир, смирення, покору і велику любов до ближніх наших, до Церкви та батьківщини нашої України. Дякуємо Богові за Його велику і щедру ласку, якою Він Благословив під час Хресної дороги. Хочу подякувати всім Вам, які так чисельно прийшли, нехай Господь Благословить Вас, дарує силу і мудрість поступати в добрі. Хочу подякувати всьому духовенству Архієпархії, за участь у спільній молитві, особливо священикам, які були відповідальними за організацію Хресного ходу: прп. о. Йосафат Фітель, ЧСВВ – ігумен монастиря Христа Царя, прот. Олександр Левицький – ректору ІФДС, митр. прот. Юрій Новіцький – протопресвітер центрального протопресвітеріату м. Івано-Франківська. Дякуємо обласній та міській владі: п. Михайлу Вишиванюку, п. Віктору Анушкевичусу, п. Олександру Сичу, за підтримку у проведенні Хресної дороги, Державній Автоінспекції, медичним службам. Нехай Господь заплатить Вам з корицею за Вашу невтомну працю для добра Церкви» – зазначив Митрополит Владика Володимир на закінчення Хресної дороги. Після подячної промови та благословення всі присутні приступили до мощей Святого Антонія.

  Ієрей Юрій Трухан – прес-секретар Архієпархії.

  (Visited 16 times, 1 visits today)
 • 180x150