В Івано-Франківську обговорили пам’ятний знак героям Небесної Сотні

 • 180x150
 • Опубліковано:

   12 березня о 13:00 в університеті права імені Короля Данила Галицького, Івано-Франківськ, відбулись громадські обговорення з приводу проекту пам’ятного знака героям Небесної Сотні. Участь в них взяло багато студентів, представники громадських організацій, родичі загиблих на Майдані, а також департамент архітектури та містобудування Івано-Франківська.

  "Нещодавно ми переживали річницю загибелі Небесної Сотні, і зараз чути думки серед людей – говорять, що в Івано-Франківську нічого не зроблено щодо увіковічнення героїв Небесної Сотні. . Ми зараз організовуємо групи та будемо проходити по всіх інститутах та закладах, дотичних до будівництва, дизайну та архітектури, і запрошувати всіх молодих людей долучитись до цієї справи, щоб в кінцевому результаті ми отримали в Івано-Франківську пам’ятний знак Небесній Сотні. Це потрібно і для нас, і для наших дітей", – розповів Володимир Веркалець, голова Народної Ради Прикарпаття, координатор акції "Люди допомагають людям".

  "Було вже два конкурси, і серед всіх робіт не знайшли, на мою думку, ту роботу, яка би дійсно могла відповідати події, що трапилась, та самому поняттю Небесної Сотні. Тому ми проводимо такі конкурси далі. Нам потрібен знак, який буде не тільки нагадувати нам, що відбулося, а й даватиме зрозуміти – чому відбулося", – зазначив Ігор Гурик, батько Романа Гурика.

  Також Ігор Гурик вніс пропозицію не робити пам’ятний знак, а зробити одразу пам’ятник. На цю пропозицію відреагував головний архітектор Івано-Франківська Володимир Гайдар.

  "Цікава пропозиція, я вперше її чую. Як ми колись і домовлялися, зараз говоримо лише про стіну памяті, а пам’ятник в будь-якому випадку залишається. Ми вже маємо 12 пропозицій щодо пам’ятного знаку, 8 з яких абсолютно нові. Художники і скульптори ще працюють над іншими пропозиціями, можливо, ми продовжимо конкурс іще на місяць. Сама ідея залучити молодих студентів-архітекторів – дуже гарна, проте їм потрібно працювати разом із досвідченими скульпторами", – додав Володимир Гайдар.

   

  (Visited 10 times, 1 visits today)
 • 180x150