В Івано-Франківську обговорили права людини під час війни

 • 180x150
 • Опубліковано:

  8 грудня о 16:00 в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І.Франка відбувся круглий стіл «Права людини у час військових дій», приурочений до Міжнародного дня захисту прав людини. Організаторами виступили «Молода Просвіта», обласна бібліотека ім. І. Франка та ГО «Громадський інститут аналітики». Основна ж ідея круглого столу – загальна оцінка дотримання прав людини у час збройного конфлікту на сході України. В цьому обговоренні взяло участь багато активістів, волонтерів та посадовців, зокрема Максим Кицюк, Петро Шкутяк, Євген Гапич, які висловили свої погляди і думки стосовно війни на Сході та прав людини.

  "Цей захід приурочений до Міжнародного дня захисту прав людини. Оскільки в нашій країні відбувається неоголошена війна, то ця тема є дуже актуальною. Ми, звісно, можемо говорити про права людини в себе вдома, бідкатись, що вони не виконуються. Але поспілкувавшись із полоненими, фронтовими журналістами, біженцями та військовими, ми зможемо побачити реальну картину дотримання прав людині під час військового конфлікту. Ми хочемо привернути увагу до невідповідності міжнародних стандартів і того, що відбувається на Сході на даний час. Тут зараз є представники Криму, Донецька, Луганська – вони розкажуть про свою втечу з окупованих територій і свої плани на подальше життя", – розповіла Євгенія Бардяк, голова "Молодої Просвіти".

  "Я прийшов на цей круглий стіл, щоб дізнатись, до кого можна звернутись по допомогу з облаштуванням в Івано-Франківську. Я був змушений переїхати через переслідування зі сторони поліції та ФСБ. Я знаходжусь в тамтешньому розшуку через участь у проукраїнських мітингах та акціях. Сюди я приїхав несподівано, зупинився у друзів, згодом знайшов квартиру. 2 тижні тому ФСБ приходило з обшуком на мою роботу, тож я вже ніяк не зможу туди повернутись – на кордоні заарештують. В мене були певні заощадження, але зараз вони закінчуються, і я шукаю роботу. В Севастополі я був заступником директора водолазної компанії, тому тут знайти роботу буде проблематично", – поділився своєю історією Володимир, біженець із Севастополя.

  Ірина Пташник розповіла про міжнародні норми та правила щодо ведення бойових дій, зокрема, про Гаазьку та Женевську конвенції. Також вона ознайомила присутніх із п’ятьма принципами гуманності на війні: забороною нападів на цивільних та військовополонених, забороною заподіяння зайвих страждань, принципом пропорційності, принципом військової необхідності та принципом розмежування військових та цивільних об’єктів.

  А один з юристів зазначив, що у громадській приймальні при управлінні юстицій зараз зареєстровано близько трьох тисяч звернень біженців по допомогу. Але є проблема – всі їхні первинні документи знаходяться в містах, з яких ці люди виїхали, тож юристи намагаються їм допомогти всіма доступними шляхами.

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150