В Івано-Франківську обговорили питання примирення України

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 17 червня, відбувся Регіональний круглий стіл "Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє". Представники Міжнародного центру Перспективних досліджень (МЦПД) спільно з громадськими діячами та активістами ГО "Самопоміч" дискутували з приводу причин конфлікту на Сході, провели оцінку конфліктної ситуації, а також шукали шляхи примирення українців.

  Представник МЦПД Олена Захарова презентувала результати соціологічного дослідження, проведеного на території одинадцяти історико-етнографічних регіонів України. Як виявилося, на думку українців, основними ефективними шляхами для примирення жителів Заходу і Сходу має стати перемога у війні, боротьба з корупцією та покращення соціально-економічного стану в країні.

  Всього було опитано 4413 респондентів (по 400 у всіх регіонах України, на Закарпатті та Буковині-401; у Центрі-402; на Поліссі-410). У Донецькій області було опитано 200 респондентів на контрольованій Урядом території та 200 на неконтрольованій.

  Якщо ж порівняти стереотипи жителів Галичини та Донбасу, то основними характеристиками галичан визнано патріотизм, релігійність, культуру та сімейні цінності. Жителів Донбасу, в свою чергу, вважають схильними до від’єднання свого регіону від України, агресивними, патріотичними та схильними до злочину. Щодо переселенців, то близько половини українців сприймають їх як людей, які через незалежні для них обставини втратили все; чверть респондентів же бачать їх звичайними громадянами, які потребують допомоги.
  Зокрема, останній етап круглого столу стосувався висунення пропозицій щодо вироблення політики національної єдності.

  “Основною бідою у нас є корупція. Адже не було б корупції – не було б і війни. Друге питання – знання власного походження та історії попередніх поколінь. Українці у тій же Грузії показують приклад гуртування, вміння побудувати роботу. Як приклад, голосування у Боржомі, де в 19 столітті осіли козаки, показує, що вони пам’ятають про своє походження та обирають нормальні цінності. Не ті, які нав’язує Росія. Ми вміємо працювати, головне пам’ятати про свій рід і плем’я", – прокоментував активіст ГО "Самопоміч" Богдан Лесюк.

   

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150