В Івано-Франківську обговорили стратегію регіонального розвитку до 2020 року

 • 180x150
 • Опубліковано:

  2 грудня о 15:00 в готелі "Станіславів" відбувся круглий стіл на тему "Розробка стратегії регіонального розвитку Івано-Франківської області:досягнення та перспективи". Захід проводився в рамках проекту "Регіональна політика в Україні: громадський моніторинг стратегій регіонального розвитку", який впроваджується за підтримки Євросоюзу.

  Впродовж круглого столу обговорили саму стратегію регіонального розвитку області, систему громадського моніторингу цього розвитку, методологію розробки даної стратегії та перспективи реалізації СРР у найближчі роки. Виступали такі люди, як Володимир Попович – директор департаменту економіки ОДА, Галина Васильченко – голова правління ГЦ "Ділові Ініціативи", Віктор Петренко – професор ІФНТУНГ, та багато інших діячів. Точилися жваві дискусії по актуальним проблемам розвитку нашого регіону.

  "Цей захід організовується асоціацією агенцій регіонального розвитку (ААРР), яка працює по всій Україні. Зокрема, йдеться про моніторинг розробки і реалізації стратегії регіонального розвитку Івано-Франківської області. Сама стратегія була затверджена 17 жовтня та буде виконуватись під егідою ЄС. В першу чергу, суть цієї методики – відкритість та залучення громадськості до розробки цієї стратегії. Такі стратегії в нашій області вже здійснювалися, це не є проблемою – головне, щоб до цього процесу долучалась і влада, і громада. Це не є швидко і не є легко, але це дуже потрібно. В нашій стратегії є питання сталого розвитку, тобто розвитку конкурентноспроможності та залучення інвестицій, є напрямки з розвитку туризму та сільських територій, а також питання людського потенціалу. Державна ж стратегія ставить конкурентноспроможність регіону на перше місце", – розповіла журналістам Галина Васильченко, голова правління ГЦ "Ділові Ініціативи"

  "Сьогодні група експертів, яка визначає розвиток нашої стратегії, буде її презентувати. До речі, всю нашу стратегію переклали на англійську мову завдяки співпраці з Прикарпатським університетом. Отже, ми зможемо її презентувати в країнах ЄС англійською мовою. Ми сфокусувалися на чотирьох стратегічних цілях – розвиток економіки, туристична сфера та інфраструктура, розвиток людських ресурсів та розвиток сільских територій. Для нас важлива також децентралізація і прив’язка певної влади до місцевих громад. Одним із наших стратегічних проектів є розвиток електронного урядування, документообороту. Через рік-півтора ми повинні відмовитися від довідок, наприклад, про склад сім’ї. Якщо, для прикладу, Пенсійному фонду потрібна ця довідка – він звертається до бази даних, отримує підтвердження довідки за кілька секунд та підшиває її до справи. Те саме з більшістю інших довідок та наданням різних адміністративних послуг", – зазначив Володимир Попович, директор департаменту економіки ОДА.

  (Visited 9 times, 1 visits today)
 • 180x150