В Івано-Франківську обговорили тематику щодо державного устрою країни

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В обласному центрі Прикарпаття відбулося засідання круглого столу «Кому вигідні розмови про федералізацію та як їм ефективно протидіяти».

  Участь у заході взяли представники обласної державної адміністрації, прикарпатські політологи та історики. На засіданні обговорили ситуацію щодо державного устрою України в контексті спроб поширення ідеї федералізації серед українського та європейського політикуму.

  За словами директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Ігоря Дебенка, подібні настрої не оминають і Прикарпаття. Посадовець нагадав, що останнім часом з’являються політичні проекти з такою ідеологією. «Ця тема обговорюється, можливо, не настільки гостро в нас на Івано-Франківщині, як загалом в Україні. Однак, необхідно говорити, кому вигідно її піднімати, яка форма правління притаманна Україні та яка мала би бути. А також як повинна запроваджуватись децентралізація влади, щоб дійсно відбулась передача повноважень на місця для збереження унітарного устрою», – зауважив Ігор Дебенко.

  Учасники зустрічі дійшли згоди, що в нинішній ситуації підтримка федералізації України, в першу чергу, вигідна Росії, оскільки послаблює нашу державу. «Коли від унітарної держави ми рухаємось у напрямку федерації, це несе дуже великі загрози щодо розпаду країни. А за нашого стану речей такий шлях є особливо загрозливим, тому що найменш нестійкими федераціям є ті, які складаються з двох суб’єктів чи рівноцінних складових», – зазначив депутат обласної ради Сергій Адамович.

   

  (Visited 20 times, 1 visits today)
 • 180x150