В Івано-Франківську освятили пам’ятну дошку Василя Вишиваного

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні в Івано-Франківську освятили дошку непересічній особистості в історії української держави Василя Вишиваного. Помістили її на будівлі Інституту післядипломної освіти. Розпочалася посвята з гімну України.

  "Наше місто і нашу державу творять непересічні особистості. Ті ,які  не зважаючи ні на що стають на захист України. Ці постаті різних професій та різних покликань. Сьогодні маємо честь увіковічнити українського віійсьвого діяча Василя Вишиваного, нащадка Габсбургів ", – зазначив Руслан Марцінків.

  Це вже 11 пам’ятна дошка в рамках проекту "Івано-Франківськ – місто героїв".

  Довідково: 

  Вільгельм Франц фон Га́бсбург-Ло́трінґен (Васи́ль Вишива́ний) — український військовий діяч, політик, дипломат, поет, австрійський архікнязь (ерцгерцог), полковник Легіону Українських Січових Стрільців. Вільгельма Габсбурга знали в Україні як Василя Вишиваного, під ім’ям, яке йому дали українські вояки під час Першої Світової Війни. Він вважався одним з неофіційних претендентів на український трон в разі утворення монархічного ладу. Хоча він сам офіційно ніколи не проголошував свої наміри бути українським монархом і навіть не мав до цього можливостей, Василь прославився своїми військовими та дипломатичними здібностями, поезією і любов’ю до України.

  (Visited 96 times, 1 visits today)
 • 180x150