В Івано-Франківську презентували першу в Україні Конституцію для незрячих

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 28 червня, 170 незрячих отримали змогу дізнатися про свої права безпосередньо з основного закону України – Конституції.

  «Це було моєю мрією», – розказує пані Сніжана Кравченко, ініціатор даного заходу,- «аби люди з проблемами зору могли не відчувати себе обмеженими. На жаль, в нас мало хто звертає увагу на ці проблеми, та сьогодні завдяки допомозі Олександра Шевченка ми змогли зробити ще одну добру справу».

  Першим отримав нагоду ознайомитися з Конституцією України 75-річний заслужений утосівець (член обласного осередку українського товариства сліпих) Петро Іванович Федчишин. Чоловік з 13 років не бачить, шрифт Брайля вивчав у спецшколі. Петро Іванович хизується, що «відтепер зможе захищати свої права». Натомість 24-річна студентка Мах Олена розповіла, що в нас поки не має бібліотек для незрячих.

  «В таких випадках нам допомагають друзі, одногрупники та викладачі», – зізнається Олена.

  Ідея випустити Конституцію для незрячих належить Сніжані Кравченко, викладачу Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Майже три місяці тому пані Сніжана звернулася до Олександра Шевченка по фінансову підтримку, а ще два місяці пішло на сам друк, адже це кропітка праця,що потребує часу.

  «Я не знав, що в нас є ще й такі проблеми. Не уявляв, що ми вперше в Україні випустили Конституцію шрифтом Брайля»,- говорить Олександр Шевченко.

  Опісля сліпі мали нагоду поспілкувалися з директором Буковелю. Пан Шевченко пообіцяв подумати, яким чином в туристичному комплексі створити належні умови для відпочинку незрячих. Також Олександр Леонідович зачепив тему проведення Олімпійських ігор 2022 у Карпатах.

  «Саме ця подія наблизить Прикарпаття та Україну, зокрема, до європейських стандартів», – наголосив Олександр Шевченко. 

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150