В Івано-Франківську презентували проект “Місто дружнє до дітей”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   25 листопада о 13:00 в кав’ярні "Говорить Івано-Франківськ" відбулася презентація архітектурного конкурсу "Місто дружнє до дітей". Цей проект спільно організували "Тепле місто", "Мами Прикарпаття" та департамент містобудування і архітектури міста Івано-Франківськ. На презентації виступали Мар’яна Вершиніна – засновниця ГО «Мами Прикарпаття», Андрій Назаренко – урбаніст, архітектор, активіст «Теплого міста». Партнером конкурсу є також Володимир Гайдар – головний архітектор міста, але, на жаль, він не зміг завітати на презентацію. Мова йде про дитячі майданчики та дитячі простори, саме по цих територіях буде конкурс на розробку архітектурних проектів. Автори проекту вважають, що наразі в нашому місті практично немає дитячих майданчиків, а ті, що є, застаріли морально і фізично.

  "Перш за все я хотів би подякувати дизайнеру Миколі Шкварку, який зробив нам чудовий логотип, своєрідна стилізація під малюнок крейдою на асфальті. Конкурс буде відбуватись так: за допомогою нашого сайта child-frienldy.org ми будемо розпосвюджувати інформацію про наш конкурс якомога ширше. Перше, що побачить учасник на сайті – це список тих, хто можуть брати участь в конкурсі. Це будуть не лише серйозні організації, а й студенти-архітектори та інші креативні люди, які можуть намалювати і зробити, скажімо, лавочку. Призовий фонд складатиме 3600 євро – 1800 євро за перше місце, 1200 за друге і 600 за третє. Конкурс стартує сьогодні, а дедлайн – 15 травня.

  Наприклад, ось ділянка біля площі Міцкевича та біля Люм’єру. Зараз на площі Міцкевича є велика кількість дітей, і велика кількість пенсіонерів, що грають в шахи, і вони заважають одні одним. Ми хочемо розділити ці ділянки, щоб надати всім простір. Ось інша ділянка, біля Білого дому. Її нам рекомендував сам Володимир Гайдар, це вулиця Вірменська, звідки ми хочемо прибрати смітники і ще багато чого. Третя ділянка – вулиця Низова, яка також має певні проблеми. Четверта ділянка – привокзальний сквер, який наразі використовується для стихійної торгівлі, а також в ньому багато асоціальних елементів, які заважають туристам з дітьми провести там час в очікуванні потяга. І п’ята – сквер за кінотеатром "Космос".

  Всі простори мають бути узгодженими з ідею дитячого майданчика, в проектів повинна бути новизна – ми не хочемо бачити оцих металевих, кольорових, остогидлих всім конструкцій, а також вони повинні гарно вписуватись в існуючий архітектурний ансамбль ділянки. Форма реєстрації є дуже простою, а офіційними мовами конкурсу є українська та англійська", – розповів Андрій Назаренко на презентації.

  "Ось це місце в парку за "Космосом", на перший погляд, не є придатним для того, щоб там проводили час діти. Але хтось з місцевих мешканців сам зробив там гойдалку, і тепер це вже непогана розвага дітям. Ми очікуємо на неочікувані для нас проекти, на рішення, які спочатку не впишуться в свідомість мешканців. Хотілось би звернутись до всіх мешканців міста з проханням поширювати даний конкурс, щоб архітектори, дизайнери та інші люди почули про цей конкурс та змогли підготуватись до нього. Нашими партнерами наразі є благодійний фонд "Наше Прикарпаття" та мережа "23 ресторани". Запрошуємо всіх долучитись до даної цікавої ініціативи", – додала Мар’яна Вершиніна.

  (Visited 12 times, 1 visits today)
 • 180x150