В Івано-Франківську відкрилась виставка ковальства – проект ЄС

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні у галереї "Арт-На-Мур", що в "Бастіоні", о 14:30 відбулось урочисте відкриття виставкової зали ковальського мистецького проекту ЄС «Відновлення ковальського мистецтва як одного із найстаріших елементів економічного зростання». Були представлені найрізноматніші вироби місцевих майстрів – від кованих воріт до нагрудних прикрас.

  У відкритті виставки взяло участь керівництво "Бастіону", а також Сергій Полуботько – художник-коваль, директор підприємства «Ковальська фабрика «АРМА», член Національної Спілки Архітекторів України та Спілки майстрів народного мистецтва України, Заслужений художник України.

  "Зараз є таке модне слово – я куратор цієї виставки. Я би сказав, що відкриття символічно співпало з тим, що завтра день Кузьми і Дем’яна – покровителів ковальства. На мій погляд, в цій виставці ми хотіли показати стан сучасного ковальства в порівнянні з минулим. Одну стіну ми присвятили металу старого Станіславова. Я, коли вчився ковальству, ходин в кожен двір, фотографував це все і намагався показати людям, щоб вони звернули увагу", – розповів Сергій Полуботько.

  Також куратор виставки звернувся до громади і влади міста з проханнями надати "законсервоване" приміщення муру для розміщення там музейних експонатів ковальської справи, і додав, що в майбутньому в Івано-Франківськ планується запрошувати майстрів ковальства міжнародного класу.

  (Visited 17 times, 1 visits today)
 • 180x150