В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Юрію Барану, що загинув від кулі снайпера на Сході

 • 180x150
 • Опубліковано:

   23 лютого о 13:00 в івано-франківській школі №12 відбулось урочисте відкриття анотаційної дошки Юрію Барану. Її встановили в ході програми "Івано-Франківськ – місто героїв". За традицією, анотаційну дошку освятили. На відкритті була присутня сім’я загиблого військового, учні та працівники ЗОШ №12, де навчався Юрій, а також мер Івано-Франківська Віктор Анушкевичус та екс-нардеп Руслан Марцінків.

  Юрій Баран народився в 1968 році в селі Добрин Хмельницької області, в 1975 поступив у перший клас івано-франківської ЗОШ № 12. Потім поступив до Хмельницька у Вище артилерійське командне училище, а закінчивши його – служив в різних куточках України. В травні 2014 році він став начальником штабу батальйону "Прикарпаття". Загинув Юрій Баран 8 липня 2014 року від кулі снайпера поблизу міста Амвросіївка, не маючи на собі ні бронежилета, ні шолома.

  "Це важка душевна рана, але життя продовжується. Треба жити далі, працювати в ім’я України. Я хочу подякувати працівникам школи за відкриття цієї дошки для мого чоловіка. Діти повинні знати, що в цій школі вчився герой. Він за покликом серця, не роздумуючи, пішов захищати нашу країну та її незалежність. Я сподіваюсь, що його память не буде забута. Ніхто не переможе мій народ!", – наголосила дружина загиблого Юрія Барана.

  "Я дякую всім, хто прийшов підтримати нас сьогодні. Безумовно, ніякі урочисті пам’ятні дошки не замінять батькам сина, дружині – чоловіка, дітям – батька. Але ми маємо це робити. Це вже третя дошка на фасаді цієї школи. Грузін та Мельничук загинули в безглуздій війні в Афганістані, яка була розв’язана Кремлем. Сьогодні Кремль розв’язав іншу – гібридну – війну на Сході нашої держави, в якій знову гинуть кращі сини України. Ми з Юрієм Миколайовичем росли поруч, я знав його як чудового командира. Це підтверджували і його побратими, вони називали його справжнім побратимом та справжнім патріотом", – розповів Віктор Анушкевичус, міський голова Івано-Франківська.

  Також перед людьми виступив Руслан Марцінків. Він перерахував всіх вояків, котрим відкрили анотаційні дошки в рамках програми "Івано-Франківськ – місто героїв", згадавши, що дошка Юрію Барану стала вже двадцять першою. Також політик додав, що пам’ять всіх героїв буде вшанована гідно, та висловив подяку родині загиблого за вихованого ними героя.

  (Visited 9 times, 1 visits today)
 • 180x150