В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку таємному лікарю УПА Володимиру Манюху

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Сьогодні, 30 грудня, в Івано-Франківську, на вулиці Манюха 4, відкрили анотаційну дошку політв’язню, таємному лікарю УПА Володимиру Манюху на псевдо «Борис».

  На події були присутні родичі та близькі діяча, зокрема його 92-річна дружина Оксана Манюх – військова медсестра та учасниця Визвольних Змагань.

  «Він був чудесною людино. Дуже тяжко було в тим умовах працювати, то була старшна конспірація. Ніхто не смів нікого знати. Але він мусів помагати повстанцям. Ми жили Україною. Все, що треба було, ми все робили», – розповіла пані Оксана.

  Це вже 18 дошка, яку відкрили в рамках проекту «Івано-Франківськ – місто героїв».

  «Дуже символічно, що напередодні свята для кожного українського націоналіста – дня народження Степана Бандери, ми відкриваємо дошку комбатанту УПА», – зазначив ініціатор встановлення таблички Руслан Марцінків.

  Довідка

  Володимир Манюх – псевдо "Борис". Народився 1921 року в с. Яблунів Галицького р-ну Івано-Франківської області.

  Виходець із простої галицької родини, надзвичайно інтелігентний та ерудований Володимир Манюх, працюючи в Івано–Франківській обласній клінічній лікарні, тривалий час залишався поза підозрою радянських спецслужб. Часто вночі в супроводі партизанських провідників він вирушав у небезпечну дорогу, аби в лісовій криївці чи селянській оселі надати невідкладну допомогу тяжкопораненому воякові УПА чи українському підпільнику. У самому приміщенні обласної лікарні також було обладнано таємну кімнату, де Володимир Манюх із колегами провели понад 150 складних хірургічних операцій.

  В 1965 році захистив кандидатську дисертацію. Продовжував медичну та наукову діяльність. Помер Володимир «Борис» Манюх у липні 1987 року, так і не дочекавшись незалежності України.

  (Visited 49 times, 1 visits today)
 • 180x150