В Івано-Франківську відкрився пересувний планетарій

 • 180x150
 • Опубліковано:

   4 грудня о 12:00 в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрився пересувний планетарій "Кіносфера". Автором ідеї та власником планетарію є підприємець Віктор Мирович. Відвідування планетарію учнями буде здійснюватися за попереднім записом.

  Планетарій-кіносфера заснований на технології шестипроекторної системи. Надувний купол, зшитий майже непомітними оку швами, виконує функції екрану. Зображення проектується зі сферичного проектора на купол, що і створює ілюзію тривимірного простору. При цьому глядач знаходиться під куполом і бачить зображення навколо себе.

  "Ідея створити планетарій прийшла мені, коли я був у місті Люблін в університеті Марії Кюрі. Космос – це надзвичайна краса та велич творіння, які мені захотілось показати нашим людям. Всередині – сферичний проектор, який допомагає глядачам уявити, що вони бачать все це насправді. Він задуманий мною як культурно-освітній проект. В арсеналі планетарію є близько 20 фільмів, деякі з них створені в США та перекладені українською мовою. Наша мета – запрошувати школярів різного віку на перегляди цих фільмів, ми маємо репертуар навіть для дошкільнят, але і старшокласникам є що показати. Фільми є науково-пізнавальними та просвітницькими, таких не пропонує наш кінопрокат. Після Нового Року ми плануємо виїжджати з цим планетарієм в районні центри. Сьогодні у програмі – фільми про історію телескопів та космонавтики", – розповів журналістам автор ідеї планетарію Віктор Мирович.

  "Коли ми починали цей проект, "Кіносферу", то термін її перебування тут не визначався, оскільки ми спочатку хотіли побачити попит. Кожен вчитель астрономії чи фізики, що поважає себе, повинен привести сюди дітей. Пізнання цих речей за допомогою зорового сприйняття – безцінне. Ми запрошуємо всіх. З метою оптимізації перегляду фільмів та уникнення черг ми хочемо організувати тут попередній запис", – зазначив Володимир Устинський, начальник відділу туризму МВК.

  (Visited 48 times, 1 visits today)
 • 180x150