В Івано-Франківську відкрився салон-магазин з виробами ув’язнених

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Урочисто, з виконанням гімну, хлібом-сіллю, освяченням, присутністю симпатичних дівчат в гуцульських одностроях був відкритий в Івано-Франківську на вул. Василіянок торговельний заклад з інтригуючую назвою «Лавка майстра». Та найбільше інтрига, мабуть, полягає у тому, що тут представлені вироби засуджених, котрі відбувають покарання у відповідних установах, розташованих в нашій області. Зокрема. Це виправно-трудові колонії в селі Товмачику Коломийського району та Маріямполі Галицького району, спеціальна установа, де відбувають покарання засудженні не до позбавлення, а лише обмеження волі на Долинщині.

  «Лавка майстра» це, по суті, виставковий зал, де можна одразу замовити ту чи іншу продукцію. А вона найрізноманітніша. Тут і цілі дитячі гральні майданчики, меблі, альтанки, лавки, двері та вікна, арматурні та габіонні сітки, мангали, контейнери для сміття, урни, шлакоблоки, надгробні пам’ятники, ялинкові іграшки, постільна білизна, спецодяг і таке інше. Поряд можна згадати майстерно вирізані шахи, нарди, булави та іншу сувенірну продукцію. При чому, все це високої якості.

  Як не без гордості зазначив начальник управління Державної пенітиціарної служби (ДПС) в Івано-Франківській області генерал-майор внутрішньої служби Дмитро Футулуйчук, ще під час оформлення цього залу, вже деякі його експонати зацікавили людей, котрі готові зробити замовлення. Для нашої пенітиціарної служби це доволі важливо, підкреслив Дмитро Дмитрович, адже з бюджету йде тільки 40 відсотків фінансування від загальних потреб цих установ. Все інше доводиться заробляти самим. І тут йдеться не тільки про традиційне питання поліпшення побуту ув’язнених. За словами начальник управління ДПС в області, до роботи намагаються залучити тих осіб з числа засуджених, які за вироками мають сплачувати ще й аліменти, матеріальне та моральне відшкодування потерпілим. Наразі, скажімо, у виправно-трудовій установі №41 з 800 засуджених робою забезпечена приблизно половина. Отож і є сподівання, що завдяки такому виставково-торговельному закладу як «Лавка майстра» вдасться знайти більше замовлень на продукцію тих, хто утримується у відповідних установах, що фінансово важливо й для них самих. 

  (Visited 86 times, 1 visits today)
 • 180x150