В Івано-Франківську вшанували пам’ять повстанського поета Марка Боєслава

 • 180x150
 • Опубліковано:

   18 лютого о 16:00 в Музеї визвольної боротьби ім.Степана Бандери, Івано-Франківськ, відбувся поетичний вечір пам’яті повстанського поета Марка Боєслава. Цей поет, справжнє ім’я якого – Михайло Дяченко, був редактором підпільного часопису "Чорний ліс", а також ідеологом, публіцистом і пропагандистом українського збройного підпілля ОУН-УПА. 23 лютого 1952 року, коли їхню криївку оточила військова група управління МГБ, Марко Боєслав та шестеро інших бійці УПА покінчили життя самогубством.

  Вшанувати пам’ять поета та бійця УПА прийшло більше десяти молодих поетів з Івано-Франківська, Тлумача та Львова. Крім своїх творів, кожен з них зачитав по одному віршу Марка Боєслава. Також на вечір завітав бард Андрій Маврик, який виконав повстанську пісню "Я – крук", покладений на музику гуртом "Кому Вниз" вірш Тараса Шевченка "Суботів" та пісню Ореста Лютого "А чемний легінь у саду…"

  "23 лютого виповнюється річниця з дня загибелі Марка Боєслава, і ми вирішили вшанувати його пам’ять проведенням літературного вечора сучасних поетів. Концепція заходу передбачає, що учасник читає один із віршів Марка Боєслава та кілька своїх віршів на будь-які теми. Сам Марко Боєслав був уродженцем села Боднарів Калуського району, працював референтом пропаганди крайового проводу ОУН. Це була дуже висока посада в Карпатському краї ОУН. Він видав 9 збірок власних поезій, 6 з яких вийшли підпільно", – розповів Назар Розлуцький, науковий працівник музею визвольної боротьби та організатор заходу.

  (Visited 21 times, 1 visits today)
 • 180x150