В Івано-Франківську з’явились “Невидимі”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   15 грудня в 11:00 на площі Міцкевича відбулось урочисте відкриття арт-інсталяції "Невидимі". Її мета – привернути увагу мешканців міста до такого явища як торгівля людьми. Організаторами інсталяції є Міністерство соціальної політики України та представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні.

  Інсталяція являє собою 120 людських фігур без обличь. Вони символізують 120 тисяч людей, які постраждали від торгівлі людьми з часу проголошення незалежності України. Серед фігур є 54 чоловічих силуети, 54 жіночих та 12 дитячих – це відповідає статистичному розподілу випадків торгівлі людьми. Автором цих фігур з фанери, вкритих водостійкою фарбою, є чоловік, який став жертвою торгівлі людьми, згодом пройшов курс реабілітації та реінтеграції, а після цього відкрив власний бізнес – деревообробний комбінат. На 12 з цих фігур нанесені реальні історії жертв торгівлі людьми, які тим чи іншим чином змогли вирватись з лап работорговців. Як свідчить статистика, найбільше українців та українок продають в Росію, на другому місці – Польща, на третьому – внутрішня експлуатація.

  "В нас є гаряча лінія – це короткий номер 527 з мобільного. Туди можна абсолютно безкоштовно подзвонити та отримати поради з працевлаштування, методи перевірки роботодавців і таке інше. Наша гаряча лінія надає до ста консультацій в день, а за весь час існування було надано понад сто тисяч консультацій. В Україні низькі зарплати, а зараз ще й економічна криза. Тому українці часто шукають роботу та пристають навіть на ті пропозиції, які здаються небезпечними, в результаті чого чоловіки іноді потрапляють в трудову експлуатацію, а жінки – в сексуальну. Не всі люди знають про те, що можна звернутись про допомогу в таких випадках", – розповіла Катерина Арданян, представниця відділу з протидії торгівлі людьми МОМ.

  Також Катерина розповіла вражаючу історію, свідком якої вона стала під час роботи в МОМ. Ім’я дівчини, з зрозумілих міркувань, вона не назвала.

  "Існує таке явище, як внутрішня експлуатація. Була 16-річна дівчина з західної України, яка жила з бабусею на одну бабусину пенсію. Вона хотіла поступати в музичне училище, і в неї не було на це грошей. Сусідка запропонувала їй поїхати до Києва та допомогти в догляді за дітьми, в багату родину. Спершу вона вагалася, потім все ж поїхала. В результаті дівчина опинилась на кільцевій дорозі, і в неї в 16 років було 10-12 "клієнтів" за ніч. В неї відібрали телефон, а коли вона намагалась втекти – її вивезли в ліс та побили, записавши це на камеру. В кінці кінців дівчині допоміг один з клієнтів, якому вона розповіла про те, що її змушують займатись проституцією. Він купив їй квиток на автобус, яким вона добралась додому".

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150