В Коломиї встановили рекорд України

 • 180x150
 • Опубліковано:

  В рамках Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь – нова еліта нації» 6 листопада, у Коломиї, на площі біля ратуші було встановлено новий рекорд України у категорії масові заходи – «Масове виконання коломийки у кількості понад 100 пар».

  Як форум, так і встановлення рекорду України, стали реальними за підтримки голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка.
  Ініціаторами всеукраїнського форуму та встановлення рекорду України виступили Молодіжна адміністрація Івано-Франківської області, яку очолює Ганна Крисюк та ГО «Громадський актив Коломиї» – Оксана Островська.

  Танець «коломийка», для встановлення рекорду, вибрано не просто так: перш за все це співанка, танець, які мають спільний корінь із містом Коломия, і як стверджує легенда, пішли у світ саме звідти.

  За словами організаторів, «головна мета рекорду – залучити молодь до виконання народних танців, адже необхідно зберігати, відновлювати і передавати наступникам традиції нашого народу», – наголосила Г. Крисюк.

  На акцію встановлення рекорду відгукнулась величезна кількість молоді. А головне, показати автентику Прикарпатського краю та зокрема Коломийського району, зголосилися учасники танцювальних колективів. Серед них – Народний аматорський хореографічний колектив «Прикарпаття» БК с. Велика Кам’янка, керівник – Заслужений працівник культури України Ганна Огородничук; зразковий аматорський танцювальний колектив «Пролісок» БК с. П’ядики, керівник, до речі – головний постановник і хореограф масової Коломийки – Лариса Костюк; ансамбль народного танцю Будинку школяра міста Коломия «Дивограй», керівник Надія Семчук; також були танцівники із Нижнього Вербіжа, Сопова, Печеніжина, В. Вербіжа, Слободи, Мишина, Ковалівки, Княждвора, Великого Ключева. Серед учасників встановлення рекорду України також були і кращі студенти-танцюристи коледжів міста: Коломийського педагогічного коледжу, економіко-правового, медичного та технікуму МОД.

  «Без допомоги влади міста і району таке масштабне дійство, як встановлення рекорду України навряд чи вдалося б організувати і провести. Молодь має чимало цікавих ідей, але не завжди може втілити їх в реальність. Особисто я, дуже вдячна начальникам відділів культури району і міста Людмилі Федор та Уляні Мандрусяк, а також заступникам голів міста і району Ігорю Граділю та Лесі Білищак , які постійно підказували що і як треба робити, та й самі доклали чимало зусиль, щоб у Коломиї відбулося колоритне гуцульське свято. Диплом, який я отримала – це диплом всіх тих, хто допоміг встановити рекорд України і, в першу чергу – танцівників, які показали вищий пілотаж і продемонстрували різновиди танцю коломийка, адже кожен колектив танцював свою «коломийку». Молодим в Коломиї всюди зелене світло та підтримка, тож звертаюсь до юні – не бійтеся стукати у владні кабінети та втілювати свої ідеї, тим хто стукає відкривають і допомагають», – переконана голова ГО «Громадський Актив Коломиї» Оксана Островська.

  За встановленням рекорду спостерігала експертна комісія у складі: Олег Іваненко, представник книги рекордів України; Земфіра Орлова, концертний директор Стаса Шурінса; заступник начальника управління у справах сім’ї та молоді Сумської ОДА; депутати Коломийської міської ради Володимир Довганюк та Андрій Волощук.

  Експерти зафіксували 207 пар, що танцювали коломийку. А це вдвічі більше пар ніж було подано в заявці.

  Присутній на святі Михайло Марценюк заступник начальника відділу у справах сім’ї та молоді Івано-Франківської облдержадміністрації сказав: «Я дуже радий, що є ініціативна молодь, яка не боїться братися за втілення таких проектів і тішуся з того що багато підлітків танцювали коломийку. Цей танець притаманний Прикарпатському краю передається з покоління в покоління і дуже добре що молодь підтримує та популяризує традиції гуцульщини».

  Запальна коломийка закликала до танцю не лише зареєстрованих учасників, прості перехожі та гості свята також долучились до гурту танцівників. У вирі коломийки кружляли від малого до старого, адже ритмічні гуцульські мотиви грають так, що ноги самі просяться до танцю. В хвилини встановлення рекорду України на площі перед ратушею, не танцював хіба що ледачий!

  Організатори зазначають, що сьогодні існує необхідність у національно-патріотичному вихованні молоді і необхідність згуртовувати і навчати молодих людей відпочивати активно та вести здоровий спосіб життя, а такі акції якраз і дають можливість долучити юнь до хороших справ.

  До речі в наступному 2012 році на Коломийщині проходитиме ХІІІ Міжнародний фестиваль «Коломийка», який також покликаний популяризувати традиції Прикарпатського краю.

  Представник Книги рекордів України Олег Іваненко чемпіон України з параолімпійського плавання вручив ініціаторам встановлення рекорду України дипломи, які підтверджують факт реєстрації досягнення, як рекорду України і виступають свідченням загального визнання. Димломи за підписом головного редактора «Книги рекордів України» Оксани Сніцарук отримали голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, голова Коломийської РДА Михайло Негрич, голова Коломиї Ігор Слюзар а також голова Молодіжної адміністрації області Ганна Крисюк та голова ГО «Громадський Актив Коломиї» Оксана Островська.

  Для глядачів недільного вечора співали: коломийська зірочка Христина Ткачук, лауреат Всеукраїнських і міжнародних конкурсів естрадної пісні, фіналістка дитячого євробачення Марта Квочак та заслужена артистка естрадного мистецтва України Оксана Микицай.

  Матеріал підготувала Оксана Островська

  (Visited 69 times, 1 visits today)
 • 180x150