В селі Поляниця люди самотужки відремонтували дорогу

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Навіть попри те, що село Поляниця Яремчанської міськради далеко не бідне, воно не могло вирішити проблему з дорогою, яка проходить через цей населений пункт. Бо, як висловився радник голови ОДА Сергій Басараб, склався своєрідний юридичний колапс. З одного боку, цей шлях проходить територією села, але з іншого, він перебуває на балансі облавтодору. І навіть при наявності в бюджеті сільради коштів, вони не мала права їх використовувати на ремонт цієї дороги. Він мав проводитися за рахунок державного бюджету, котрий, як відомо, голий.

  Зауважимо, що Поляниця – це село-курорт, або, точніше сказати, село-готель. Тут цих закладів, мабуть, не менше, ніж місцевих жителів, котрі ще залишилися у селі. Отож, усе це живе з туризму, для якого, як відомо, не останнє значення має стан доріг. Що стосується дороги в Поляниці, то вона, кажучи воєнною мовою, була якщо не вбита, то принаймні смертельно поранена. Через величезні ями їхати по ній було майже неможливо. Як розповідає депутат обласної ради Віктор Неміш – один із головних ініціаторів дійства, про яке розповідаємо, поки він їздив сюди на зібрання ініціативної групи, пошкодив свою машину і вона наразі на ремонті.

  "Люди (мається на увазі, туристи – прим. ред.) приїжджали до нас злі з дороги", – говорить ще один з активістів, керуючий готелем Андрій Котик.

  Отож ще з початку літа поляницькі підприємці почали думати, як вирішити цю проблему. Звернулися до Віктора Неміша, як депутата. Враховуючи, що обласний бюджет не може виділити на це кошти, виникла пропозиція самим зайнятися ремонтом дороги. Створили ініціативну групу з 12 осіб, вирішили зібрати з кожного готельного номера по 200 гривень. 

  Зауважу, що не всі погодилися на цю пропозицію. Дехто просто не мав бажання, другі ставилися до цієї справи скептично, мовляв, нічого з цього не вийде, а ще інші навіть лякали – "хлопці, та вас посадять". Незрозуміло, звісно, за що, але й досі дехто переживає з цього приводу.

  Далі відбулася зустріч з головою Івано-Франківської ОДА Олегом Гончаруком. За словами його радника Сергія Басараба, облдержадміністрація з радістю підтримала цю ініціативу. Зокрема, скоординувала роботу ініціативної групи громади села Поляниця з такими державними структурами, як облавтодор. Звідти пішла техніка і робітники. Підприємці забезпечили все інше. Зокрема, гроші на пальне виділили лісгоспи. Асфальт був закуплений на приватному підприємстві, що, окрім його доброї якості, вийшло значно дешевше, ніж, якби його замовляли на державних заводах. 

  "Кожну машину асфальту, котра приїжджала на нашу ділянку, ми зважували, порівнюючи з тою вагою, з якою вона вийшла з заводу", – каже Віктор Неміш. "В ями заливався тільки якісний асфальт, для їх очищення використовувалася фреза, слідкувалося також за якістю смоли… І при всьому цьому реальна вартість робіт вийшла майже вдвічі меншою за ту, яку нарахували офіційно" 

  До речі, вибраний вже використаний асфальт, який хотіли кудись вивезти, підприємці використали для підсипки бічних вулиць села замість щебеню. Іншими словами, усе використовувалося з максимальною ефективністю. Постійний контроль за проведенням робіт дозволив за якихось два тижні провести якісний, щоправда, ямковий ремонт семи кілометрів дороги, яка, між іншим, сполучує Яремче з відомим курортом «Буковель». Щоправда, коли автор цих рядків запитав радника голови ОДА Сергія Басараба, а якій вклад вніс в ремонт цієї дороги згаданий туристичний комплекс, то почув, що з їхнього боку не було зроблено жодного кроку. 

  Зрештою, для громади села Поляниця головне, що мають дорогу, по якій можна вже нормально їхати. Туристи, яких очікують у грудні, сподіваємося, також оцінять ініціативу поляницьких підприємців. Але Віктор Неміш та його соратники, підготувавши Поляницю для цього туристичного сезону, вже думають про майбутнє. Зокрема, про те, як з наступного літа зробити капітальний ремонт цієї дороги, зробивши з неї справжню європейську трасу відповідно до тих послуг, які надаються відпочивальникам в Поляниці в питаннях проживання, сервісу тощо.

  (Visited 28 times, 1 visits today)
 • 180x150