Відомі скрипалі виконали гімн України на Вічевому майдані

 • 180x150
 • Опубліковано:

   4 березня о 12:00 на Вічевому майдані Івано-Франківська відбувся флешмоб, приурочений до 200-річчя з дня народження композитора Михайла Вербицького – автора музики до гімну України. 

  В ході флешмобу троє скрипалів, серед яких був і Кирило Стеценко, виконували гімн України на своїх інструментах, а сотні людей, що зібралися на майдані, співали його. Також, оскільки цього ж дня народився інший талановитий композитор – Володимир Івасюк, музиканти виконали одну з найвідоміших його пісень, "Червону руту".

  "Це такий своєрідний флешмоб, громадська ініціатива. Була ідея зробити це всеукраїнською акцією, але було мало часу на підготовку. Ми вшановуємо відомого композитора Михайла Вербицького, автора музики до гімну "Ще не вмерла Україна. Він також був священником та громадським діячем, це була велика постать", – розповів Андрій Савка, директор Івано-Франківської обласної філармонії.

  "Сьогодні 200 років з дня народження Михайла Вербицького. Якби він навіть не написав 9 симфоній, багато водевілів та інших церковних творів, а лише один гімн України – він все одно був би великим композитором. З точки зору музики це один із найкращих гімнів у світі. Ще коли цей гімн був заборонений, при Радянському Союзі, я мріяв написати скрипковий твір по його мотивам", – зазначив Кирило Стеценко, скрипаль.

  (Visited 48 times, 1 visits today)
 • 180x150