Війна зробила з кожного солдата філософа, – Леонід Кантер, режисер фільму “Добровольці Божої чоти”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   11 лютого о 15:00 в кінотеатрі "Люм’єр", Івано-Франківськ, відбулася прес-конференція, присвячена показу фільму "Добровольці Божої чоти". На прес-конференції були присутні режисер фільму – Леонід Кантер, головний герой фільму з позивним Данте – механік-водій танка Т-64, голова обласного осередку ПС Василь Абрамів, котрі поділились подробицями зйомки фільму та планами на майбутнє.

  "Добровольці Божої Чоти" – повнометражний документально-художній фільм тривалістю 85 хвилин, знятий в таких місцях, як Піски, славнозвісний донецький аеропорт, база ДУК ПС. Цей фільм – про історію творення нової української армії. В фільмі використана музика відомого українського гурту "Кому вниз" та Олексія Бика.

  "Наш фільм вже показали в кількох містах України, і він потіснив там "50 відтінків сірого" та інші фільми. Хоча спочатку кінотеатри говорили, що, можливо, покажуть фільм один раз – а вийшло так, що познімали всі інші фільми та показують наш, всі квитки продані, подекуди купують навіть стоячі місця. Це Тернопіль, Луцьк, Львів, Київ, скоро до цього списку приєднається Рівне", – зазначив Леонід Кантер, режисер фільму.

  Леонід також розповів, що фільму присвоїли вікову категорію 14+, він вийшов видовищним та цікавим для всіх вікових категорій глядачів, а ще – що з фільму при монтажі забрали всю ненормативну лексику, крім слова "бл%дь".

  "Ми знімали ще живих героїв, а монтували – вже подекуди неживих. Це дуже складно – щодня повертатись в ті коридори аеропорту, до тих криків. Війна зробила з кожного солдата філософа. Знаєте, там всі щасливі кожну секунду. Закінчився танковий бій – "Боже, яке щастя!". Поранений, якого куля пробила наскрізь – "Яке щастя, що вона не зачепила важливих внутрішніх органів". Так і живуть там хлопці. А ще герої нашого фільму мають ті ж позивні, які вони носять і в житті", – поділився думками Леонід Кантер.

  "Монтуючи цей фільм, ми запитували себе – а чи зрозуміють це французи, а чи зрозуміють це через 30 років? Якщо відповідь була "ні", то фрагмент вирізали. В цьому фільмі показано, хто такі українці та за що вони боряться. В іноземному перекладі даний фільм йтиме під назвою "Українці". Найближчим часом фільм буде показано в Італії, в Польщі, у Франції, в США, в Канаді. А ще ми відправимо його майже на 100 кінофестивалів, в тому числі на Каннський – щоб тамтешня публіка побачила його на великих екранах", – додав режисер фільму.

  "Я вітаю цих хлопців, які освітлюють нашу участь в війні з російським агресором. Ми домовимось з відділом освіти щодо демонстрації цього фільму для студентів Івано-Франківська. Нехай вони побачать своїх однолітків-героїв, які боронять країну", – заявив Василь Абрамів, голова обласного осередку "Правого Сектора".

  (Visited 22 times, 1 visits today)
 • 180x150