• 180x150
 • Віце-прем’єр Польщі здійснив сходження на гору Піп Іван (фото)

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Днями відбулося сходження на гору Піп Іван численної делегації українських і польських експертів, представників місцевої влади, науковців, дипломатів та урядовців Республіки Польща на чолі з Віце-прем’єром і міністром культури і національної спадщини Польщі Пьотром Глінським.

  Він особисто ознайомився з ходом робіт по відновленню астрономічно-метерологічної обсерваторії, які реалізовує Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника і Варшавський університет за підтримки Міністерства культури і національної спадщини. Крім того, вперше з рятувального поста, який працює в стінах об’єкту, міністр зробив телефонний дзвінок у Варшаву.

  3.jpg

  У найвищому високогірному науковому об’єкті України делегацію зустріли співробітники ДСНС Івано-Франківської області, зокрема, начальник обласного управління ДСНС Володимир Чернецький ознайомив гостей з роботою рятувального поста.

  c_680_500_16777215_00_images_2017_CHERVEN_2306_2_8.jpg

  У свою чергу ініціатори та головні натхненники проекту ректор Прикарпатського національного університету Ігор Цепенда та директор Студій Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький ознайомили польських партнерів з ходом відновлювальних робіт. Учасники позитивно оцінили стан виконаних робіт та ознайомились з планом реалізації наступних етапів відбудови Обсерваторії. В урочистій обстановці Ігорем Цепендою та Яном Маліцьким було підписано «Лист про наміри», у якому сторони  заявили,  що  в  2017  році  продовжать  будівельно-відновлювальні  роботи, які фінансуватимуться в рамках Програми Міністерства Культури і Національної Спадщини Республіки Польща «Захист культурної спадщини за кордоном», в рамках Програми «Польського Співробітництва з Розвитку» Міністерства Закордонних Справ Республіки Польща – «Малий Грант» Посольства Республіки Польща в Києві.

  4.jpg

  Ще один документ Pro Memoria підписали всі члени делегації. Також пан Глінський зробив перший запис у Книзі почесних гостей обсерваторії, яка відтепер є у Білому Слоні. “Я дуже зворушений, що так багато осіб тут є зараз з нами. Що головні ініціатори ідеї відбудови Обсерваторії ознайомили нас з цим об’єктом, який був збудований з ініціативи Варшавського університету, а зараз Прикарпатський університет перейняв цю ідею і відбудовує його разом з Варшавським університетом за підтримки місцевої влади та польських інституцій. Я радію з того, що ця ідея реалізовується. І хоча сьогоднішня погода не сприяє гарній прогулянці у горах, атмосфера, створена приймаючою стороною, абсолютно компенсує всі погодні негаразди. Впевнений, що за рік-два ми матимемо відбудовану Обсерваторію. Вже зараз тут створені умови для того, щоб можна було працювати рятувальникам та зігрітися туристам”,- зазначив Віце-прем’єр і міністр культури і національної спадщини Республіки Польща Пьотр Глінський.

  c_680_500_16777215_00_images_2017_CHERVEN_2306_2_1.jpg

  Щодо ролі Міністерства культури та національної спадщини у справі відбудови Білого слона, то польський Віце-прем’єр зазначив, що відомство допомагає й надалі збирається допомагати у рамках своїх грантових можливостей. “Будемо й надалі підтримувати цей проект. Це очевидно. Ми маємо спеціальну програму на підтримку польської культурної спадщини закордоном. Колись це була спадщина польська, тепер – українська. І ми, звичайно, готові до співпраці”, – сказав Пьотр Глінський.

 • 180x150
 • Блоги

  Іванна

  Стандартизована школа

  Освітній процес в Україні стандартизований. Є певна система

  Іванна

  Все починається з нас…

  Нещодавно з Сходу України приїхав друг. З ним постійно тримав

  Іванна

  Новий рік в новій Україні

   2014 рік – це рік великих втрат для України, про нього не

  Іванна

  Кандидати в депутати агітують священними реліквіями

   – Нарешті! – щиро вигукнув, прочитавши в газеті, що

  Іванна

  Беніто Муссоліні про війну з Росією

  Кожен політик є державотворцем, а отже впливає на хід історії.