Володимир Єшкілєв презентував історично-містичний роман “Шлях Богомола”

 • 180x150
 • Опубліковано:

   14 листопада о 18:00 в виставковому залі книгарні "Є" Володимир Єшкілєв презентував свій новий історично-містичний роман "Шлях Богомола". У ньому йдеться про середину ІХ століття, час, коли Європа була охоплена війнами, час, про який ми майже нічого не знаємо. Також у книзі міститься перевиданий роман 2003 року "Імператор повені".

  "Володимир Єшкілєв зайняв таку нішу в українській літературі, яку ніхто не зайняв, і аналогів тому, що він пише, немає. Це романи в стилі історичного фентезі, альтернативної історії. Дія розгортається в давніх Карпатах і стосується племен, які там мешкали. Це еклектика міфу, фольклору, релігії – такі старі добрі часи, коли слово мало певне значення, мало певну силу", – описала враження від роману Ольга Деркачова, письменниця, модератор презентації

  "Мене завжди приваблювали відомості про Велику Богиню, різні її образи, інкарнації. Я це вивчав, по мірі можливостей – виїжджав в місця, пов’язані з цим. І виявив, що десь там біля Дона, Панаїса стояв ідол, якому поклонялися амазонки. Як не дивно, цей ідол виглядав як богомол. Під цим ідолом амазонки приносили в жертву чоловіків, з якими перед цим злягалися. Щоправда, вони їх не вбивали, а відрубували руки, і перед ідолом в давні часи була гора відбураних кінцівок. Напевно, оця самиця богомола чимось приваблювала древніх амазонок. В самому романі я намагався дотримуватись історичної точності в описі одягу, зброї, молитов, мови.", – розповів Володимир Єшкілєв, автор цих романів, член Національної спілки письменників України.

  "Фішка цього роману в тому, що це є цікаво, це не є нудно. Він стимулює читацьку увагу, інтерес, потребу в шуканні. Ну і друге – кожен автор постійно шукає свої теми, і от для Володі Єшкілєва оця тема – Карпати, карпатська містика – вже є освоєною, по крайній мірі, на рівні метафори", – підкреслив Євген Баран, літературний критик, кандидат філологічних наук.

  "Є така теза – ми не любимо власну історію, тому що про неї нецікаво пишуть. Я хочу заперечити – про неї часто пишуть цікаво. От сьогодні ми маємо один з таких прикладів, коли про українську стародавню історію, історію хтонічну, історію архаїчну написано цікаво. Ти відкриваєш, читаєш і не можеш відірватися від цих романів. Це є один з поглядів на наше минуле. Прикарпаття це дуже цікавий край – тим, що тут сплелося дуже багато етносів і культур. І те, що пан Володимир звертається до теми бойків і білих хорватів, є не випадково. Це одна з найлегендарніших спільнот нашої української історії. Якщо з етногенезом інших народів по сусідству все зрозуміло, то етногенез українського народу прийнято починати десь зі століття п’ятого – починаємо говорити про зарубінецьку культуру і так далі. Тоді як суть набагато глибше, не можна обрізати події давніших часів", – зазначив Олександр Новосьолов, доцент ПНУ, кандидат історичних наук.

  (Visited 15 times, 1 visits today)
 • 180x150