Визначилися переможці архітектурного конкурсу “Місто майбутнього очима дітьми”

 • 180x150
 • Опубліковано:

  На останньому дзвонику у ЗШ №3 оголосили переможців конкурсу архітектурних проектів школярів. У конкурсі взяло участь близько 100 учнів 5-10 класів загальноосвітніх шкіл №3, №5, №11 та Української гімназії №1. Усього визначили 37 переможців різних вікових категорій, які в якості нагороди отримають екскурсію архітектурними пам’ятками Києва (5 червня), Львова (8 червня) та Маняви (9 червня).

  Ініціатором проекту виступив директор девелоперської компанії “Арсенал Сіті”, керівник обласного осередку ГО “Самопоміч” Тарас Виноградник.

  Учасники мали змогу протягом навчального року підготувати проект свого “Міста майбутнього”. Окрім нестандартних архітектурних рішень, дитячі ідеї набули глобальних масштабів – це і вирішення проблем озеленення, раціональне використання території, нестача вільного простору для відпочинку, альтернативна енергетика та креативні дизайнерські рішення, які нестимуть не лише насолоду, а й гармонію мешканцям.

  “Серед переможців є слухачі МАНу, які в майбутньому планують обрати фах архітектора, тому такі екскурсії мають надихнути школярів. У нас не було таких заохочень раніше і наші діти нічим, окрім придбаних вчителями грамот, раніше не відзначались. Але ми повинні розуміти, що нічого так не стимулює, як перемога та, відповідно, приз”, – прокоментувала куратор проекту, викладач МАН секції “архітектура” Наталія Павлівна.

  Журі мали змогу наочно ознайомитися з 3D – презентаціями та макетами архітектурних проектів. Серед них: студентське містечко з гуртожитком у вигляді молекули ДНК із замкненою еко-системою, мінімізацією радіаційного фону та використанням екологічних матеріалів; житловий масив зі споруд у формі зубів акули, що є стійкими до землетрусів; вільний університет у вигляді мислителя Родена; школа майбутнього у вигляді башт зі спеціальним обладнанням для дітей-інвалідів; ресторан з міні-гольфом, вишкою та зоною для пікніків; відпочинкова зона “Пори року”; парк виробів зі скла та заліза; дім для безпритульних із майстернями для зайнятості та багато інших.

  “Проекти дітей вражають. Фантазія дітей зашкалює й у них справді можна повчитися. Водночас ми бачимо, яка прірва між думками дітей та дорослих.

  Складається враження, що батьки і діти не спілкуються між собою, а обговорюють своє бачення міста у власному середовищі. Характерно, що всі діти глобально говорять про комфорт, безпеку, спокій, про простір та зв’язок з природою, адже це у них забирають власні батьки”,– підсумував Тарас Виноградник.

  Нагадаємо, конкурс проектів на найкраще архітектурне рішення нового району стартував ще взимку минулого року та розгорнувся до масштабів всеукраїнського, де участь взяли фахівці it-сфери, архітектори, учні та просто креативна молодь.

  Зауважимо, Генплан мікрорайону проходить складну еволюцію, оскільки район забудовується з нуля, а це дає унікальну можливість застосувати найновіші світові розробки та інновації у сфері містобудування та містопланування.

  (Visited 13 times, 1 visits today)
 • 180x150