XVI Міжнародна проща вервиці в Погоні зібрала близько 45000 прочан

 • 180x150
 • Опубліковано:

  1 – 2 жовтня невеличке село Погоня у Тисменицькому районі відвідали тисячі прочан. З різних куточків України (Закарпаття, Львівщина, Київщина, Івано-Франківщина, Тернопільщина, Сумщина, Запоріжжя, Донеччина, Черкащина) та з-за кордону (Сполучені Штати Америки, Польща, Словенія, Італія) прибули сюди паломники на XVI Міжнародну прощу вервиці за єдність Церкви.

  Протягом двох днів у Погоні, відбувалися богослужіння: Хресна Дорога, звучали молитви, поміж ними були розважання, молодіжна програма, духовні пісні, а за північ – ватра та нічні чування. У величавому соборі, що будується на території Василіянського Свято-Успенського Погонянського монастиря, відкрито фотовиставку «Єрусалим в Погоні» члена національної спілки фотохудожників України Сергія Гуцана.

  Апогеєм двох днів стала Архієрейська Свята Літургія та віднова посвяти Непорочному серцю Марії, яку очолив єпископ УГКЦ, Владика Дмитро (Григорак), Правлячий єпископ Бучацької єпархії за участі отця Протоігумена Йоанікія Чверенчука ЧСВВ, яким співслужили 25 священиків, та у супроводі молодіжного хору «Осанна», що діє при церкві Царя Христа м. Івано-Франківська.

  На величному богослужінні були присутні голови обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк, обласної ради Олександр Сич, районної державної адміністрації Ігор Овчар, районної ради Володимир Семенів, заступники голів ОДА Роман Іваницький, райдержадміністрації Володимир Дутчак, районної ради Руслан Фармус, керівник виконавчого апарату районної ради Юрій Проценко, міський голова Тисмениці Богдан Дарчин інші посадові особи району.

  Відправа відбувалася при вході до Собору Погонянської Богородиці, на другому поверсі, її підвалини освячено у червні цього року. А внизу, на першому поверсі, розміщений храм Цариці Вервиці, де вже проходять богослужіння. Будівництво величавої споруди розпочато у 2008 році.

  Настоятель монастиря Успення Матері Божої ЧСВВ у Погоні прп. о. Никодим Гуралюк щиро подякував поважним духовним особам, які взяли участь у богослужінні, привітав і висловив велику подяку за допомогу та підтримку обласній, районній владі. «Наше село Погоня – маленьке, але давнє і багате своїми традиціями», – сказав він. За словами настоятеля, місце для будівництва собору обрано не випадкове. Тут за часів князя Данила Галицького була зведена церква на честь перемоги над татарами. А в 17 столітті відбулося чудодійне об’явлення ікони Богородиці. Прочанам Никодим Гуралюк захоплено сповіщає, що наступну Міжнародну прощу вервиці за єдність церкви буде проведено також у Погоні, і відбудеться вона у першу суботу та неділю жовтня.

  Сприяла успішному проведенню відпустової прощі погода та добра організація. Тут розгорнулася виїзна торгівля, було гаряче харчування, чергували автомобілі швидкої допомоги, патронажні служби Товариства Червоного Хреста України, чергові райвідділів міністерств надзвичайних ситуацій та внутрішніх справ України в області, які при потребі, надавали паломникам необхідну допомогу чи підтримку.

  Ієрей Юрій Трухан – прес-секреатр Єпархії.
  Світлини Миколи Слубського

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150