Надія,чи вбивця ZAZ Forza для “АвтоЗАЗа”?

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Близько пів року назад, на конвеєр “АвтоЗАЗа”, де збирали “Славуту”, почала сходити нова модель – ZAZ Forza. Настав час нарешті познайомитися з, як запевнює “АвтоЗАЗ”, новим народним автомобілем, а заодно пригадаєм минулих “любимчиків Українців”, або по-іншому: народних автомобілів. 

   “Запорожець”… автомобіль-анекдот! Все в цому автомобілю було по-своєму, не так як у інших.Спереді – багажник, а ззаді – двигун,і  навіть сидінь було чотири,а дверей – дві!Проте його любили: за доступну ціну, простоту в експлуатації, економію пального…Напевно кожен українець знає про нього – справжній народний автомобіль!
   

   В свій час "Запорожець" отримав прізвище "вухастий" через форму повітрозбирачів, які охолоджували двигун.


  “Таврія”… тут вже двигун спереді, а ззаді досить непоганий, як для хетчбека багажник. Проте ситуація з сидіннями і дверима аналогічна як і в “Запорожця". В салоні, як на ті часи, – сучасна приборна панель, чотирьохспицевий руль, ремені безпеки на всіх сидінях. Люкс! Але ціна цього “люкса”- народна. Зразу стає ясно,“Таврія”- нащадок “Запорожця”, – також наш народний автомобіль.

   Таврія – це перший автомобіль в кузові хетчбек випущений на ЗАЗі.

   

  “Славута”… двигун спереді, багажник  на 50 літрів більший ніж у “Таврії”. Сидінь чотири, хоча при гострій необхідності п’ятеро усядуться, а дверей – п’ять! Проте через п’яту, задню дверцю, наврядче буде зручно заходити в салон авто. Приборка, руль – все як у “люксової Таврії”.Ціна, вже стандартно для моделей "ЗАЗу", – народна.За 12 років випуску “Славута” розійшлася непоганим тиражем.Для багатьох людей вона стала першим автомобілем,а для народа – справжнім народним автомобілем!

  Славута -остання власна розробка ЗАЗа,проте і її зняли з виробництва,замінивши на "китайця".
   

  "Ланос"… найпопулярніший в Україні автомобіль. Звичайно це не зовсім українська розробка, проте він має усі якості народного авто – це і невисока риночна ціна, і низькі експлуатаційні затрати, і високий ресурс двигуна. В останьому велику роль зіграв двигун від “Опель Астри”, який встановлюють на Ланоси. Проте цей двигун потребує чимало пального, зате він може без наслідків використовувати покищо недорогий бензин А-92. На даний час саме “Деу Ланос” володіє титулом народного автомобіля України.Проте недавно “АвтоЗАЗ” випустив нову модель, яка, на їхню думку, забере народний титул у “Ланоса”.

  Ланос – носить титул народного автомобіля України майже десять років.

   

  Нова модель – це ZAZ Forza. Ця модель була розроблена китайським бюро Chery і дістала назву А13. В Запоріжжі під іменем ЗАЗ Forza випускають адатовану для нашого ринку китайську машину, а скоро вона більше ніж наполовину буде складатись з українських деталей.


   

  Forza – в перекладі з італійської означає “сила”. Проте не тільки ім’я має італійські корені, але і дизайн, адже його розробляли також італійські майстри з Torino Design. Жалко що рука цих майстрів обійшла приборну панель автомобіля, впринципі не тільки вигляд приборки розчаровує, але й пластик, з якого вона виготовлена.


   

  Ні “Ланос”, ні “Славута”, а тим більше “Таврія” і “Запорожець” не могли похвалитись простором на задніх місцях. Forza не виключення: високі пасажири неодмінно будуть підпирати головою стелю, проте місця для колін достатньо.Але якщо в машину всядеться сім’я із п’ятьох чоловік, то в багажник не поставиш навіть сумку з речами, адже грузопідйомність автомобіля складає всього-навсього 375 кг.Для прикладу конкурент “Форци”, “Логан” бере на борт усі 500кг.


   

  Під капотом – новий 1,5-літровий, 109-сильний двигун Chery, який китайці розробляли разом з австрійською компанією AVL.По паспорту розгін до сотні – 16 секунд, цим самим “Форца” програє ”Ланосу” майже п’ять секунд, хоча двигун у неї більше ніж на двадцять “конячок” потужніший,109 проти 86.Та не тільки в розгоні Forza програє покищо ще народному "Ланосу", але в рівні шуму двигуна і підвіски, і це ще не все! ”ЗАЗівці” запевнюють що ресурс двигуна 300 тисяч км. Чи протяне Forza стільки – невідомо, адже від початку продаж не пройшло і пів року, і наврядче в Україні найдеться власник “Форци”, який вже “накатав” ці триста тисяч.Проте ми знаєм що двигун “Ланоса” спокійно проходить до капремонта 500 тисяч.


   

  Ціни на “Форцу” починаються там, де закінчуються ціни “найупакованіших” “Ланосів”, розмова іде про 83900 гривень. І це при тому, що Forza заміна “Славути”, проте ціна останньої складала усього 40000 гривень.Непогана заміна!І єдине що є спільного у цих автомобілів, так це тип кузова – ліфтбек.

   

  Чи стане вона новим народним автомобілем говорити покищо рано.На мою думку має пройти хоча б рік, щоб українці змогли “розкусити цей горіх”.Ось на Форца-клубі з’являються все нові, і нові власники даного автомобіля,і все більше,і більше вони пишуть про поломки свого нового залізного коня.
   

  Отож,на мою думку, краще взяти “упакований” “Ланос”, чи “пустий” “Логан”, ніж “Форцу”, звичайно у них не такий свіжий і красивий дизайн, проте вони вже перевірені часом.А тим, кому приїлися “Деу“ і “Рено” – ласкаво просимо до дилерів ЗАЗа, хоча не треба поспішати, 30 хвилин “посиденьок” на Форца-клубі – можуть відштовхнути вас від покупки ZAZ Forza, як відштовхнули мене.
   

   Юрій Никорович

   

  (Visited 354 times, 1 visits today)
 • 180x150