Коли Lanos знімуть з виробництва?

 • 180x150
 • Опубліковано:

   ЗАЗ випускає сьогодні три моделі автомобілів в одному класі, найстаріша з яких – Lanos. Як довго він буде залишатися на конвеєрі і коли його знімуть з виробництва?

  Lanos вважається довгожителем ринку – якщо звичайно модель міняють після 5-7 років виробництва, то цей автомобіль тримається в продажу вже 16 років! Вперше його показали в Кореї як Daewoo Lanos в 1996 році, а в Україні він почав продаватися з 1998-го. З тих пір він безліч разів змінював місце випуску – Корея, Польща, Україна, марку – Daewoo, Chevrolet, FSO, ЗАЗ, і лише один раз пережив рестайлінг – отримав вертикальні задні ліхтарі замість горизонтальних і невеликі зміни в салоні. При цьому багато років поспіль Lanos в Україні отримував статус самого продаваного автомобіля серед нових легковиків. Правда, за підсумками 2012 року, він, швидше за все, поступиться свою лідерську позицію, хоча тільки номінально – за високого попиту на Sens, який, по суті, є модифікацією Lanos з іншим силовим агрегатом.

  Сьогодні на конвеєрі Запорізького автомобілебудівного заводу збираються три моделі одного класу – Lanos / Sens, ЗАЗ Forza і ЗАЗ Vida в різних кузовах і комплектаціях. І є плани почати виробництво ще однієї-двох нових моделей. Зрозуміло, що однією з існуючих моделей доведеться поступитися місцем на конвеєрі. Але, за словами віце-президента корпорації «Укравто» Олега Папашева, Lanos ще рано списувати з рахунків. По-перше, попит на нього в Україні ще досить високий. По-друге, завод постачає автомобіль під назвою ЗАЗ Chance в Росію і Казахстан. При цьому в Казахстані місцевою компанією ведеться будівництво заводу, на якому однією з моделей, поставлених на конвеєр, буде саме Lanos.

  Крім того, ЗАЗ поставляє машинокомплекти для складання цього автомобіля в Єгипет, і за підсумками 2012 туди було завезено близько 7 тисяч CKD-комплектів. А що стосується модернізації або рестайлінгу моделі, то керівництво заводу прорахувало витрати на нього і визнала їх нерентабельними. За словами Олега Папашева, Віце-президента «Укравто» по виробництву, набагато вигідніше поставити на виробництво абсолютно нову модель, ніж міняти оснастку для випуску «Ланоса» при нинішніх обсягах виробництва (близько 30 тис. на рік).

  Удосконалення автомобіля відбувається постійно і поступово. «Заводу вигідніше замовляти запчастини і вузли до зібраних нами автомобілями у великих обсягах, але з меншою номенклатурою. Тому намагаємося модернізувати автомобілі таким чином, щоб всі випускаються нами моделі імені максимум уніфікованих вузлів, – говорить Папашев. – Зрозуміло, що намагаємося встановлювати більш сучасні вузли на застарілі моделі – так Lanos отримує деякі компоненти, які закуповуються на Vida і Forza ».

  Віце-президент «Укравто» пообіцяв, що вже навесні 2013 завод оголосить про початок випуску ще однієї нової моделі. Який саме – поки тримається в секреті. Але вона не прийде на зміну Lanos – виробництво цього довгожителя буде тривати ще як мінімум кілька років.

  Автоцентр

  (Visited 59 times, 1 visits today)
 • 180x150