Асфальт на дорогах України на 50-70% замішаний на корупції

 • 180x150
 • Опубліковано:

  Корупційна складова різних видів дорожніх робіт унаслідок завищення цін на матеріали, проведення фіктивних робіт та зниження якості робіт складає від 50% до 70%. Про це пише Маргарита Ормоцадзе у черговому числі «Українського тижня».
  Автор відзначає, що поширені два основні види фінансових зловживань, які перетворюють автошляхи на засіб для сталого заробітку чиновників, що, за оцінками експертів, часто становить 50-70% вартості робіт.

  Перший – фіктивне будівництво чи ремонт, коли гроші отримують за роботи, які були оформлені лише на папері. Другий – завищення вартості матеріалів. Виконавець закуповує неякісні будівельні матеріали за цінами, більшими від ринкових. Різниця розподіляється між учасниками корупційної оборудки. Оцінювачі кажуть, що під час будівництва та ремонту доріг дозволене відхилення, яке не вважають порушенням, – 20% розбіжності з ринковими цінами.

  «При цьому опитані Тижнем представники будівельних компаній розповіли, що «вартість входження» в той чи інший проект із будівництва чи ремонту дороги може сягати 50% вартості робіт у вигляді хабара. Фірми-виконавці компенсують «відкати» за рахунок завищених цін на будівельні матеріали, погоджених із відповідними людьми, виконання фіктивних робіт тощо. Наявні ж ГОСТи і вимоги дають змогу маніпулювати якістю, зокрема знижувати її «за домовленістю сторін», – йдеться у статті.

  Автор відзначає, що у ЄС гарантія на капітальний ремонт дороги становить 12 років, в Україні ж вправно видають лише держгарантії з фінансування діяльності Держагентства автомобільних доріг. Приміром, згідно з постановою Кабміну № 393 від 14 травня 2012-го торік обсяг держгарантій за запозиченнями Укравтодору дорівнював 17,4 млрд грн.

  Більше про це читайте у матеріалі «Природа бездоріжжя» у № 9 «Українського тижня»

  Нагадаємо, за даними Світового економічного форуму, Україна займає 137 місце у світі з 144 за якістю доріг.

  За даними прокуратури, з 11 млрд грн., виділених на ремонт і будівництво доріг на тендерах було вкрадено 114 млн.

  Тиждень

   

  (Visited 14 times, 1 visits today)
 • 180x150