За 10 тисяч гривень можна купити номера міліції, а за 25 тисяч – Верховної Ради

 • 180x150
 • Опубліковано:

  "Елітних номерів в Україні немає, а на дорозі всі рівні!" Подібні заяви неодноразово звучали з вуст керівників МВС. Ще колишній міністр Юрій Луценко на всю країну заявив: депутати, судді, міністри більше не будуть козиряти по дорогах з крутими табличками на авто, і протягом року номери серій ВР, МІ, КМ, АП повинні бути здані в МРЕВ і знищені.

  Продовжив політику дорожнього рівності і наступний керівник МВС Анатолій Могильов, який заявляв, що круті серії номерів можуть отримати будь-хто. Чи так це насправді, з’ясовувала "Комсомолка".

  ОТРИМАВ СЕРІЮ ВР, ЩОБ НАРЕШТІ

  10 години ранку. Центр Києва, вулиця Грушевського. Рядком Верховна Рада і Кабінет міністрів. До парламенту підкочують престижні іномарки. Здавалося б, нічого незвичайного. Але варто поглянути на номерні знаки новеньких "Мерседесів", як стає зрозуміло: керівництво МВС лукавить або чогось не договорює. Більшість депутатських авто прикрашають номера серії ВР.

  – Що означають букви на вашому автомобілі? – Запитую водія "мерса".

  – Внутрішня розвідка, – вирішив відбутися жартами хлопець.

  Йдемо далі. У Кабміну паркуються не менше гідні авто. Номери як на підбір: 0001, 0022, 1111. Радують око і серії КМ, МІ, АА …

  Цікавлюся у водія:

  – Номери допомагають?

  – Гайци не чіпляє через дрібниці – порушення, перевищення і т.д., – відповідає водій "Лексуса" з номером 1111.

  – А як можна собі дістати? – Знову цікавлюся.

  – Бос особисто домовлявся, – зізнався чоловік. – Тепер цю машину ніколи не гальмують. Іди в ДАІ, може, і тобі дадуть.

  Звертаємося до київського МРЕО. З віконця видачі номерів визирає молодий офіцер.

  – Можна отримати номери серії ВР? – Запитую у даїшника.

  Інспектор робить коло-круглі очі.

  – Може, тобі ще дипломатичні видати? Ось все, що є на сьогоднішній день, – інспектор показує рукою на екран: – Вибирай, що подобається.

  Не важко здогадатися, заповітної серії мені так і не запропонували. Не дали на вибір навіть престижних комбінацій з однаковими цифрами.

  – А за гроші можна? – Використовую останній аргумент.

  – Зроби собі іменні і пиши там, що хочеш – хоч Папа Римський.

  На цьому розмова закінчилася. Виходить, законним шляхом одержати "депутатський" номер нереально.

  ЛЮБОЙ КАПРИЗ ЗА ВАШІ ГРОШІ

  Поки МРЕВ забезпечує водіїв звичайними номерами, в Інтернеті веб-сайти рясніють оголошеннями про продаж так званих крутих реєстрацій. Дзвонимо за вказаним номером. Трубку піднімає дівчина з приємним голосом:

  – Ми пропонуємо будь серії і комбінації цифр на ваш смак, – каже панночка. – Чим більше однакових цифр, тим дорожче.

  За словами дівчини, номери не іменні, а легальні і будуть зареєстровані в МРЕВ. Для цього потрібно подати копію паспорта, техпаспорти та ідентифікаційний код. Скільки коштує така послуга, моя співрозмовниця не уточнила, мовляв, треба зустрічатися з людиною і домовлятися особисто. Правда, передоплата за "гарні номери" від 80%. Мовляв, щоб їх оформити, потрібно відстібати "потрібним" людям. Потрібна гарантія.

  Призначаємо зустріч. У кафешку в центрі Києва прийшов молодий хлопець, який назвався Володимиром. Без зайвих питань переходимо до справи.

  – В наявності є все, самі ходові – початкові серії 0001, 0002, 0007, 0009. Такі номери не тільки викличуть повагу у водіїв, але і змусять задуматися працівників ДАІ, чи варто з вами зв’язуватися. Задоволення, звичайно, недешеве, до 27 тис. гривень. За ці гроші отримуєте дві пари (одні запасні), законну реєстрацію в МРЕВ і повагу на дорозі. Всі оформимо за три-чотири дні.

  За словами Володимира, особливою популярністю в автомобілістів користуються номери з єдиною цифрою. Наприклад, 1111, 2222, 3333, 4444, 8888, 9999. Таке задоволення потягне на 20 тис. грн. Виняток для комбінації 7777. Вона найбільш затребувана, тому потрібно доплатити ще тисячу доларів. А ось цифри 6666 можна купити всього за 10 тис.

  – Чортову дюжину не кожен хоче, серед багатих багато забобонних, – усміхається Володимир.

  А на прохання до престижної комбінації цифр додати мажорну серію ВР або МІ,, Володимир задумався і обіцяв передзвонити.

  У ДЕПУТАТІВ В МОДІ ДОНЕЦКИЕ СЕРІЇ

  – Бізнес на номерах процвітає давно, та МРЕВ забиває на ньому хороші гроші, – розповідає колишній працівник столичного МРЕВ ДАІ Микола В. – Схема проста. У МРЕВ виділяють номерні знаки. Красиві комбінації та серії відкладають на потім. Клієнт, який хоче красиву табличку, виходить на співробітника ДАІ. Це можна зробити через Інтернет або через знайомих. Бували випадки, коли замовник хотів певну серію і комбінацію цифр. Доводилося шукати табличку по всій області. Пам’ятаю, наш співробітник виходив на власника авто з проханням за гроші перереєструвати його автомобіль, щоб забрати потрібну табличку і перепродати клієнту.

  За словами Миколи, при бажанні можна замовити не тільки щасливе число, а й оформити престижну серію. Наприклад, щоб кататися з реєстрацією ВР (Верховна Рада), не обов’язково бути депутатом. Головне – гроші.

  – Те що в МВС запевняють, нібито серію ВР може отримати кожен бажаючий, це брехня, – продовжує Микола. – Я ніколи не бачив стареньку "копійку" на такій реєстрації. Ця серія престижна, щоб отримати її, потрібно заплатити близько 15 тисяч гривень. Якщо ще й цифри красиві, сума може збільшитися вдвічі. Правда, київські номери серії АА … ВР від 0001 до 2000 передані ДУСі (Державне управління справами). Номери від 0001ВР до 1000ВР належать виключно народним обранцям, деяким міністрам та їх наближеним. Цифри від 1000ВР до 2000ВР – членам їх сімей, охоронцям, родичам, депутатам, служниць, коханкам. Останнім часом депутати і міністри почали все частіше оформляти серію ВР донецької реєстрації. Номери АН … ВР початковій серії вже не купиш. Це нова мода серед можновладців. Популярна серед чиновників і серія МІ. Незважаючи на те що такі номери видавалися чиновникам МВС, їх можна купити за 10 тис. грн.

  За словами Миколи, все, що вище серії 2000ВР, теоретично може отримати будь-який водій, причому безкоштовно. Але це тільки в теорії. На практиці такі номери відкладаються на потім і продаються за хороші гроші. Не секрет, якщо на вашій машині такий номер, інспектора найчастіше з вами зв’язуватися не захочуть. Особливо в регіонах.

  Але ВР – не єдина серія, яка може змусити працівника ДАІ закрити очі на ваші порушення. Серед мажорів великою популярністю користуються номери, не мають відношення до будь-якої області.

  – Реєстрація ІІ … МІ, ІІ … ІІ, OO … ІІ на початку 2000-х років видавалася тільки Департаментом ДАІ своїм співробітникам, високим чиновникам, СБУ, прокуратурі, продовжує Микола. – Зараз такі таблички можна придбати за винагороду в 10-15 тисяч.

  А ось що стосується киян, особливою пошаною у них користуються номери серії АА … АА. За словами Миколи, просто так таку реєстрацію сьогодні отримати неможливо. Для цього потрібні або знайомства в ДАІ, чи зайві 5-7 тис. грн.

  Фото Максима люків та УНІАН.

  ОФІЦІЙНО

  "Комсомолку" в Управлінні ДАІ запевнили, що протягом декількох днів дадуть офіційну відповідь з приводу ситуації з номерними знаками серії ВР: чи можна отримати такі номери офіційно, що для цього необхідно і скільки це буде коштувати?

  КОМЕНТАР Нумерологія

  – Вдалий номер автомобіля буде допомагати успішно вести справи, швидко будувати кар’єру і навіть влаштувати сімейне життя, – так вважає нумеролог Галина Частка. За словами Галини, поєднання цифр може кардинально вплинути на долю власника машини.

  – Одинички в номері допоможуть чиновникам, двійки – для любителів поганяти, трійки – для зірок шоу-бізнесу, четвірки – для стабільності, п’ятірки – екстремалам, шістки – обережним людям, сімки принесуть удачу, вісімки – для бізнесменів, дев’ятки – для тих, хто займається благодійністю.

  ДО РЕЧІ

  Замовити іменний номер дешевше

  З 2004 року в нашій країні працює офіційна послуга – іменний номер. За вашим бажанням на табличці реєстрації можуть написати все що завгодно: прізвище, прізвисько чи будь-яке інше слово, логотип підприємства і т.д. (Від 3 до 8 символів). Одна умова – знаки не можуть копіювати офіційні номери. Вартість такої послуги в межах 2000 грн. Приміром, свої іменні номера має олімпійська чемпіонка Яна Клочкова. Її машину прикрашають три букви – "ЯНА". У недалекому минулому на автомобілі Леоніда Черновецького красувався номер "ПРАВЕКС".

  КП

   

  (Visited 3 412 times, 1 visits today)
 • 180x150